SK Petřín Plzeň - FC Tempo Praha 4:5

3. 6. 2018

SK Petřín Plzeň - FC Tempo Praha  4:5  (Kolářík, Pleticha, Hofman, Frank)

Soupeřem v posledním ligovém kole nám bylo FC Tempo Praha. Tempu patřila před tímto utkáním čtvrtá příčka tabulky a v případě výhry a zaváhání Příbrami, by se fotbalisté Tempa posunuli na třetí místo za Viktorii Plzeň a Spartu Praha. Nečekal nás tedy vůbec lehký soupeř, ale kluci se chtěli rozloučit s žákovskou ligou výhrou a zpříjemnit si dokopnou, která byla naplánovaná hned po skončení utkání.

První třetinu jsme odehráli ve velkém stylu, kdy se hrál vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Byli jsme to ale první my, kdo se radoval ze vstřeléného gólu. V 15. minutě Filip Hofman vyslal průnikovou přihrávkou středem hřiště Venu Koláříka, který po kličce vyběhnutému brankáři a střele do prázdné branky rozjásal domácí fanoušky. Klukům vstřelený gól nalil čerstvou krev do žil a Tempo jsme místy přehrávali. V první třetině už gól nepadl, takže jsme jí vyhráli zaslouženě 1:0. Ve druhé třetině jsme chtěli navázat na výkon z té první, ale to se nepodařilo. Tempo nás dostalo pod tlak, kluci se tempáckého úsilí zalekli. Nepochopitelně přestali hrát, báli se kombinovat, zbavovali se rychle míčů, ale hlavně jsme začali prohrávat osobní souboje. Za tento výkon jsme byli po zásluze potrestáni, kdy jsme v rozmezí od 40.-45. minuty dvakrát inkasovali. Stav po druhé třetině byl 1:2, kdy nás Tempo ve druhé třetině přehrálo a po zásluze otočilo ve svůj prospěch průběžný výsledek zápasu. Třetí třetinu jsme nezačali vůbec dobře, kdy jsme nezachytili rychlý brejk, útočník Tempa utekl našim obráncům a pohodlně skóroval 1:3. My jsme však zásluhou Honzy Pletichy rychle odpověděli a snížili opět na rozdíl jednoho gólu. V 63. minutě se Honza Pleticha krásně položil do centru Teda Siebera a v akrobatické poloze - rybičkou, nechytatelnou hlavičkou málem protrhl síť tempácké svatyně. Tento gól kluky hodně povzbudil a na jejich výkonu to bylo hned vidět. V 71. minutě zapnul Filip Hofman své turbo, utekl po levě straně svým strážcům a těm nezbývalo nic jiného, než ho v gólové šanci faulovat. K pokutovému kopu se postavil Fanda Gožo (jediný kdo našel odvahu), ale bohužel ho neproměnil. A tak opět zafungovalo pravidlo "nedáš, dostaneš", Tempo z útoku po neúspěšně zahrané penaltě zvýšilo na rozdíl dvou branek  2:4, kdy jsme nedokázali na naší pravé straně zastavit pronikajícího hráče. Kluci však nesložili zbraně a snažili se výsledek zvrátit ve svůj prospěch. V  87. minutě vykřesal jiskřičku naděje Filip Hofman, kdy nejprve ve středu hřiště zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře, postrčil si míč ke střele, kdy poté vykouzlil ze své kopačky z cca 15 metrů krásnou střelu do šibenice tempácké branky, po které se brankář jen podíval. Průběžný stav 3:4, čas 88. minuta nám tedy velel, vše do útoku a zkusit minimálně vyrovnat. Stáhli jsme obranu na jednoho vzadu a hráli vabank. Bohužel hosté naší vytažené obrany v 89. minutě využili a po rychlém brejku nám opět odskočili na rozdíl dvou branek. Běžela 90. minuta a tečku za zápasem  udělal Martin Frank, který do tempácké branky uklidil dlouhý aut, hozený Honzou Domanským - 4:5.

Závěrem lze napsat jen to, že kluci předvedli hodně kvalitní výkon, za který si zasloužili získat minimálně bod. Obzvlášť posledních 15. minut utkání bylo hodně povedené, plné nasazení, bojovnosti a touhy po vítězství. Zápas jsme si prohráli nepovedenou dvacetiminutovkou ve druhé třetině, což se ukázalo jako zlomové. Kluci se tímto zápasem  rozloučili se sedmičkovým fotbalem, kdy je od nové sezóny čeká klasický fotbal s jedenácti hráči. Výkon proti Tempu ocenila i velká ekipa našich fanoušků, který kluky ocenili mohutným potleskem. Děkujeme tímto všem fanouškůmm, rodičům, kteří nás po celou sezónu velmi hlasitě povzbuzovali,  drželi palce a vytvářeli nám v každém zápase domácí kulisu. Děkujeme !!!

Branky:  Kolářík, Pleticha, Hofman, Frank

Asistence: Hofman, Sieber, Domanský