SK Petřín Plzeň - FC Tempo Praha 4:3p (2:0)

9. 9. 2018

SK Petřín Plzeň - FC Tempo Praha  4:3p  (2:0)  Hönig 2, Křemenák

Za krásného slunečního počasí jsme ve sportovním areálu Ledce hostili tým FC Tempo Praha. Z minulých mačů víme, že Tempo je velmi nepříjemný soupeř, který se prezentuje hodně fyzicky náročným fotbalem, výborným pohybem, kombinací, tvrdostí, kdy zápasy s nimi jsou vždy vyhecované, plné emocí. Kluci byli na tento styl hry připraveni, nabádáni k většímu pohybu než tomu bylo v Budějovicích, ale hlavně chtít hrát, presovat a ukázat tempákům, kdo je domácí. Od prvních minut se hrál výborný fotbal z obou stran, kdy si hráči nedali ani metr hřiště zadarmo. Kluci dobře napadali, nenechali hosty hrát a sami si po křídlech vytvářeli slibné šance. V 8. minutě jsme se zaslouženě dostali do vedení, kdy Kuba Hönig pěknou průnikovou přihrávkou oslovil po levé straně sprintujícího Dana Křemenáka, který si se šancí poradil jak zkušený mazák a podél vyběhnutého brankáře poslal míč do sítě tempácké branky. Vstřelený gól kluky ještě víc nabudil a soupeře jsme přehrávali a byli lepším týmem. Ve 21. minutě Ondra Petr zbytečně okomentoval rozhodnutí rozhodčího a byl z toho nepřímý kop téměř z malého vápna. Po rozehrání vznikl před naší brankou závar, po kterém hosté k našemu štěstí nastřelili břevno. Pět minut před koncem prvního poločasu jsme se mohli radovat po druhé. Kuba Hönig ve středu hřiště vystihl špatnou rozehrávku hostů, pohledem zkontroloval kde je brankář a střelou z dobrých 30 metrů překonal brankáře, který se nastačil přesunout k levé tyči. V prvním dějství se už nic neudálo, takže do šaten jsme odcházeli s náskokem dvou branek. O přestávce jsme udělali změnu v sestavě, kdy Martina Olacha nahradil Adam Hrdlička, který měl za úkol provětrávat pravou stranu Tempa, svou rychlostí. Druhý poločas začal ve stejném tempu jak se odehrál první. Rychlost, důraz povedené kombinace z obou stran. Ve 40. minutě jsme se dopustili při rozvíjení útočné akce uprostřed hřiště zbytečné ztráty míče, kdy hosté toho využili rychlým brejkem, který se nám nepodařilo zachytit a rázem to bylo 2:1. Obdržený gól kluky rozhodil, tempáky nabudil a rázem jsme kupili jednu chybu za druhou. O minutu později bylo vyrovnáno. Ve středu hřiště jsme špatnou rozehrávkou přišli o míč, útočník hostů si poté z našich kluků i s dávkou velkého štěstí udělal slalomové tyče a pohodlně skóroval. Ve 47. minutě jsme střídali po druhé, kdy se na hřišti po dlouhé pauze - zranění objevil Radek Žemlička, který nahradil Tadeáše Siebera. V 50. minutě jsme byli svědky fotbalové nádhery. Kuba Hönig vybojoval na polovině hřiště míč, posunul si míč a z dobrých 40 metrů vypustil ze své nohy projektil "hřiště-brána", kdy z brankáře udělal přihlížejícího a naše fans "fotbalové mámy" přivedl do transu. Kluky gól výrazně povzbudil a ty pokračovali ve vysilujícím tempu hry, hnány hlasitým povzbuzováním skvělých fanoušků. V 52. minutě Fanda Gožo vystřídal Martina Franka, který se v zápase prezentoval velmi dobrým výkonem. Klukům postupem času  docházeli síly, protože se utkání hrálo ve vysokém tempu i po hodině hry. V 58. minutě si řekl o střídání Dan Křemenák, kterého nahradil Matěj Novák. Po hodině hry se zranil Olda Šiml, ale na střídačce už nebyl nikdo, kdo by ho mohl vystřídat, takže musel dohrát zápas v bolestech. Pět minut před závěrečným hvizdem jsme se na hranici šestnáctky dopustili nepochopitelné chyby. Vena Kolářík si Davidem Hrdinou dávali tak dlouho přednost, až jim sebral míč hostující útočník, vnikl do pokutového území a pohodlně skóroval 3:3. Tento stav vydržel do konce, takže o vítězi zápasu musel rozhodnout penaltový rozstřel. Kluci se jako správný tým chytili na polovině hřiště kolem ramen a drama mohlo pokračovat. První se k exekuci penalty postavil Vena Kolářík a nedal. Na řadě byl hráč  Tempa, který penaltu kopnul velmi slušně, ale Ondra Petr předvedl bravůrní zákrok a penaltu skokem k tyči zlikvidoval. K druhé penaltě se postavil náš sniper Kuba Hönig a k údivu všech i sebe těsně minul. S druhou penaltou Tempa si Ondra Petr rovněž poradil, takže po dvou sériích to bylo 0:0. Třetí na řadu šel kapitán týmu David Hrdina, ale ani ten nebyl úspěšný. Nervozita byla na hráčích obou týmů viditelná. Třetí penalta Tempa a tentokrát se hráč netrefil mezi tři tyče. Ke čtvrté penaltě se postavil Honza Pleticha  a s přehledem proměnil. Čtvrtá penalta hostů, přízemní střela k tyči, vynikající zákrok Ondry Petra a rázem měl mečbol na kopačce Adam Hrdlička, který šel jako pátý exekutor. Rozběh, střěla k tyči, rozvlněná síť a výbuch radosti a úlevy. Kluci vybojovali v penaltách druhý bod, zcela po zásluze, protože po většinu zápasu byli o kousek lepší než hráči Tempa, kdy byli následně odměněny dlouhým potleskem našich skvělých fanoušků, kteří sklidili pochvalu i od hostujícího trenéra za výborný výkon při fandění a vytvoření pěkné fotbalové kulisy, která kluky vyburcovala až na pár okamžiků k výbornému výkonu. Děkujeme!!!

Branky: Hönig 2, Křemenák, rozh. penalta Hrdlička

Asistence: Hönig

ŽK: 44´ Hrdina, 59´ Šiml