Jdi na obsah Jdi na menu

SK Petřín Plzeň - FC Písek 3:6

16. 4. 2018

SK Petřín Plzeň - FC Písek fotbal  3:6

V 15. kole jsme na domácím hřišti hostili tým z Písku. Výkonem jsme chtěli navázat na minulé utkání z Bohemky, což se dařilo asi tak prvních deset minut. Pak nás hosté začali přehrávat, kdy jsme najednou začali strádat v pohybu, důrazu a kombinaci. Skóre zápasu tedy otevřeli hosté, a to v 16. minutě, kdy jsme na polovině hřiště zbytečně a lacino ztratili míč a rychlý brejk do otevřené obrany nemohl dopadnout jinak než 0:1. O tři minuty déle jsme si počínali v obraném území lehkovážně, kdy jsme naší bolístkou "důraz před brankou" nabídli Písku gól doslova na zlatém podnosu 0:2. Strašidelnou pětiminutovku jsme dokonali chybnou rozehrávkou, kdy jeden z našich obránců doslova "namazal" na třetí gól 0:3. První třetinu jsme prohráli 0:3 a dá se říct, že zcela po zásluze, protože kluci nepředvedli z minulého povedeného utkání, kromě uvodních minut skoro nic. Do druhé třetiny jsme vstupovali s odhodláním, že zkusíme zápas ještě zdramatizovat a zlomit ho na naší stranu. Kluci se snažili, ale písečáci nám nedovolili skoro vůbec nic. Místy se povedla pěná akce, ale hosté to včas zažehnaly. Ve 44. minutě jsme byly opět nedůrazní v osobním souboji, tento prohráli a pro hosty nebyl problém zvýšit na 0:4. Náš zmar podtrhla situace, kdy jsme šli na soupeřova posledního obránce ve třech a místo toho, aby jsme ohrozili píseckou branku, dostali jsme díky špatné lehké přihrávce z protiútoku gól na 0:5. Tento stav byl hodně nepříjemný, na některých klucích to bylo vidět, kdy si nevěřili, rychle a zbytečně se zbavovali míčů. První gólové radosti jsme se dočkali až v 53. minutě, kdy Dan Křemenák dostal pěknou křížnou přihrávkou od Filipa Vetengla, který ho vyslal do sólového úniku, s čímž si prvně jmenovaný poradil a rozkřesal jiskřičku naděje. Vstřelený gól kluky viditelně povzbudil a o tři minuty bylo veseleji, kdy si Danovo Křemenákovo střelu do vlastní branky srazil jeden z píseckých obránců, 2:5. Tímto stavem skončilo prostřední dějství zápasu, kdy hlavně v jeho závěru jsme se herně zvedli, kdy odměnou nám byli dva vstřelené góly. Třetí třetinu jsme začali ve stejném duchu, jak jsme končili druhou, ale opět naší hrubou chybou, kdy náš brankář nepočkal na dostřídání nových hráčů, zbrkle rozehrál přímo na nohu soupeře, který nás za to potrestal, 2:6. Naději nám v 69. minutě vrátil Filip Vetengl, který do písecké svatyně pohotově dorazil vyraženou střelu Davida Hrdiny. Pak se hrálo po zbytek zápasu vyrovnané utkání, kdy si Písek, ale i my vypracovali nadějné situace ke skórování. Do konce zápasu gól už nepadl, takže utkání skončilo 3:6 pro Písek.  Závěrem lze napsat, že jsme nebyli lepším týmem, po zásluze prohráli, protože soupeř nás přehrál pohybem, důrazem v osobních soubojích. Nás během utkání srazily neskutečně laciné chyby, po kterých jsme většinou inkasovali. Důkazem je časový úsek zápasu od 16.-21. minuty, kdy jsme inkasovali celkem třikrát !!!!

Napravit nepovedený výkon můžeme v úterý 17.4.2018, kdy na domácím hřišti přivítáme FC Viktorii Plzeň.

Branky:  Křemenák 2, Vetengl

Asistence:  Vetengl, Hrdina