SK Petřín Plzeň - FC MAS Táborsko 6:1 (0:1)

28. 10. 2018

SK Petřín Plzeň - FC MAS Táborsko 6:1 (0:1) Kobes 4, Hofman, Hönig

Po dlouhé době jsme se představili doma na SK a jednalo se o zápas "podzimu", kdy nás případná výhra mohla nejméně do neděle posunout do čela tabulky. Hostili jsme Táborsko, na které jsme před zápasem ztráceli jeden bod. Nečekalo nás tedy nic jednoduchého, obzvlášť když několik našich hráčů (Pleticha, Kobes, Hönig, Šiml, Hrdina) vypomáhalo 04, proti stejnému o rok staršímu soupeři. Od úvodního hvizdu rozhodčího se hrál rychlý, kombinační fotbal, který bavil všechny přihlížející diváky, kdy se nadějné příležitosti ke vstřelení úvodní branky střídali na obou stranách. Hosté v prvním poločasu nastřelili dvakrát konstrukci naší branky, my zase pro změnu brankáře v gólových šancích.  Ve 28. minutě k naší smůle otevřeli střelecký účet hosté, kdy Radek Žemlička smolně nastřelil při odkopu z našeho obranného pásma dotírajícího útočníka, od něho se míč odrazil do pokutového území k soupeři, pro kterého už nebyl probém překonat Ondru Petra.  Tímto výsledkem skončil první poločas. Předvedený výkon kluků se musel fanouškům líbit k čemuž přispěli dobrou hrou i hosté. Na našich hráčích bylo vidět, o co se hraje a jak chtějí tenhle zápas vítězně zvládnout. Do druhého poločasu jsme na hřiště vypustili duo H&K a začali se dít věci. Kuba Hönig nahradil Honzu Pletichu, který musel střídat, neboť odehrál celý zápas za 04 a Matyáš Kobes nahradil Martina Franka. Ve 42. minutě poprvé domácí fandy rozjásal Matyáš Kobes, který sólovým průnikem z vlastní poloviny, kdy díky své rychlosti a důrazu utekl obráncům Táborska a podél vyběhnutého hostujícího brankáře zavěsil. O čtyři minuty bylo ještě veseleji, kdy si na dlouhý míč od Kuby Höniga naběhl do pravé strany Matyáš Kobes a přesným přízemním centrem před branku Táborska oslovil Filipa Hofmana, který chladnokrevně zavěsil a poslal nás do vedení. V 50. minutě to už bylo o dva góly a opět v tom měl prsty Matyáš Kobes. Ten si středem hřiště naběhl na přihrávku od Filipa Hofmana, kdy se míč po několika šťastných odrazech dostal až na jeho kopačky a rázem to bylo 3:1.  V 51. minutě jsme střídali po druhé, kdy Venu Koláříka nahradil Dan Křemenák, který po šesti minutách svého působení na hřišti posadil přesný centr Matyášovi Kobesovi na hlavu, který dobře mířenou hlavičkou završil svůj hattrick a nás poslal do tříbrankového vedení. Hned poté šel na hřiště Adam Hrdlička, který vystřídal Fandu Goža, který se do té doby statečně "bil" s hostujícími hráči uprosřed hřiště.  V 60. minutě jsme se dočkali fotbalové parády. K rozehrání rohového kopu se postavil Martin Olach s Kubou Hönigem, prvně jmenovaný rohový kop rozehrál na krátko, Kuba Hönig si míč navedl na hranici pokutového území a krásnou křížnou střelou vymetl vzdálenější roh branky Táborska. Poslední naše  střídání proběhlo v 66. minutě, kdy Filipa Hofmana nahradil Ondra Nový. V téže minutě skóre zápasu uzavřel Matyáš Kobes, který si po zapnutí svého turba naběhl na dlouhý přesný pas od Kuby Höniga, svým důrazem se zbavil svých strážců a s přehledem skóroval. Po závěrečném zapískání rozhodčího byla v očích našich borců vidět radost, že se jim podařilo otočit nepřiznivý výsledek z prvního poločasu, porazit po dvou nepovedených pokusech z minulé sezóny v 1. žákovské lize Táborsko a aspoň do neděle se posunout do čela tabulky české divize žáků. Za předvedený výkon, obzvlášť ve druhém poločasu zaslouží kluci velkou pochvalu a odměnou kromě průběžného prvního místa jim byl potlesk od domácích fandů.

Respekt zaslouží hostujcí trenér, který nejenže pochváli naše kluky za předvedený výkon, ale dále že přišel s vyloučeným hráčem Táborska a omluvili se v naší kabině za jeho nefotbalové chování, po kterém byl po zasluze vyloučen.

Branky:  Kobes 4, Hofman, Hönig

Asistence:  Hönig 2, Hofman, Křemenák, Olach

ŽK:  57´ Kobes