SK Petřín Plzeň - FC MAS Táborsko 4:1 (3:1)

4. 11. 2019

SK Petřín Plzeň - FC MAS Táborsko 4:1 (3:1)  Hönig 2, Kacerovský 2

Domácí zápas s Táborskem byl pro nás hodně důležitý, neboť jsme z něho potřebovali nutně získat 3 body, abychom se v tabulce soutěže posunuli o patro výš, nechali jsme za sebou dnešního rivala a udrželi kontakt s týmy před námi. Nečekalo nás ale nic jednoduchého, protože Táborsko se prezentuje kombinančním fotbalem a před tímto zápasem si doma poradilo s Pískem. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a v úvdoních deseti minutách si vytvořili gólové příležitosti, které jsme však, jak už to bývá u nás zvykem, nevyužili. Po gólech volali obzvlášť příležitosti Filipa Hofmana, který v úplně první šanci zápasu v dobré pozici nastřelil vyběhnutého gólmana hostů a ve druhé v samostatném úniku jen těsně minul pravou tyč. Ani Táborsko však nezůstalo pozadu, ale naše obrana si z jejich šancemi poradila na výbornou. Z obou stran se hrál rychlý kombinanční fotbal, který se musel divákům líbit. Gólové radosti jsme se dočkali až ve 22. minutě, a jejím autorem byl Kuba Hönig. Ten si naběhl za obranu a nadvakrát překonal brankáře Táborska. Hosté však přispěchali s rychlou odpovědí a o minutu později po hezké kombinaci vyrovnali. Bláznivou tří minutovku k naší radosti ukončil aktivní Sam Kacerovský, který využil svého důrazu v pokutovém území a vrátil nám jednobrankové vedení. Ve 34. minutě to už bylo o hodně veselejší a opět v tom měl prsty Sam Kacerovský, který rozvlnil svým druhým gólem v zápase síť táborské svatyně potřetí. Na poločasovou přestávku se odcházelo za stavu 3:1 a podle dění na hřišti to bylo zcela po zásluze. Do druhého poločasu jsme vstupovali s vědomím předchozích nevydařených druhých poločasů, ve kterých jsme ztratili dobře rozehrané zápasy (Kladno, Motorlet, Braník). Kluci byli nabádání k neustálé aktivní hře a k nepolevení z nastolené hry v prvním dějství. Táborsko nás ale od úvodních minut zatlačilo a na hřišti mělo optickou převahu. Gólové šance si však hosté  nedokázali vypracovat, dobře fungující obrana v čele s Ondrou Petrem útoky vždy v čas eliminovala. Větší klid na naše kopačky přinesla až standartní situace v podání Kuby Höniga. Ten se postavil k přímému kopu z 20 metrů a krásnou střelou zvýšil naše vedení na 4:1. Vedení jsme si pohlídali až do konce zápasu a za výkon v prvním poločase, kdy jsme spálili několik gólových příležitostí, po zásluze vyhráli. Vítězstvím jsme splnili cíl, který jsme si před zápasem dali a získali tak velmi důležité tři body.

Branky: Hönig 2, Kacerovský 2

Asistence: ?? budou doplněni ??

ŽK: 39´ Šiml