Jdi na obsah Jdi na menu

SK Petřín Plzeň - ASV Cham 2:0 (0:0)

10. 3. 2019

SK Petřín Plzeň - ASV Cham 2:0  (0:0)  Hofman, Novák

Po týdenní zápasové pauze jsme v předposledním přípravném utkání hostili tým z Německa, ASV Cham. V naší sestavě se objevila nová tvář, a to Samuel Kacerovský z Košutky. Přejeme mu co nejrychlejší adaptaci a začlenění do týmu. V přípravném období nás nejvíc trápí marodka, a když se někdo uzdraví, hned zase někdo onemocní. Žádný přípravný zápas jsme neodehráli v kompletním složení, což je velká škoda, ale doufejme, že to nebude mít žádný vliv do jarních bojů. Ještě máme dva týdny. Hodně potěšující zprávou je návrat našeho brankáře mezi tři tyče Ondry Petra, který v zápase s Chamem předvedl velmi kvalitní výkon. Teď už něco k samotnému utkání. První poločas byl vyrovnaný, na obou stranách byly nepřesnosti, někdy zapříčiněné nárazovým větrem, který si s míčem ve vzduchu hodně pohrával. Kukům nechyběl důraz, nasazení, ale pořád tomu chyběla fotbalovost, snaha udělat něco navíc a větší podpora krajních hráčů při zakládání útočné fáze. Poločas skončil spravedlivou remízou. Do druhého poločasu se provedlo několik změn v sestavě a výkonu našeho týmu to prospělo. Obzvlášť výkon Filipa Vaňourka na hrotu útoku byl pozitivem, kdy udržel spoustu balonů a uměl je i rozdat do stran, kde konečně pendlovali krajní hráči jak jsou k tomu nabádáni. Zlepšenou kombinací jsme se dostávali čím dál častěji do nebezpečných prostorů a hostům zatápěli. Gól visel na vlásku a taky jsme se ho nakonec dočkali. Ve 45. minutě David Hrdina ze středu hřiště vymyslel průnikovou přihrávku do pravé strany na sprintujícího Matěje Nováka, který z prvního doteku vrátil míč do pokutového území, kam si na centr naběhl Filip Hofman a střelou z voleje rozvlnil síť hostující branky poprvé. Za dvě minuty to bylo již o dvě branky a oba aktéři našeho gólu si pozice prohodili. Filip Vaňourek dokázal ve středu hřiště udržet míč, otočil se s ním a opět rychlou průnikovou přihrávkou mezi obráncemi oslovil v náběhu Filipa Hofmana, který následně udělal kličku brankáři a stříleným centrem na zadní tyč oslovil Matěje Nováka, který ve skluzu zvýšil na 2:0. Poté jsme už nevyužili stejně jako hosté několik dobrých šancí ke skórování, takže zápas skončil naším zaslouženým  vítezstvím o dvě branky. Ve druhém poločase jsme předvedli velmi dobrý výkon, na který by jsme chtěli navázat za týden proti silným Karlovým Varům. Právě zápas s Vary bude generálkou na první mistrovský zápas, tak doufáme, že nás přijdete v hojném počtu povzbudit, jak tomu bylo po celou podzimní část sezony a uděláme tím doufejme, že vítězný krok do jarních bojů, třeba o první místo v české divizi žáků, ale to je ještě hodně, hodně daleko. Proč ale nezačít s Vary.

Branky: Hofman, Novák

Asistence: Novák, Hofman