SK Petřín Plzeň - AC Sparta Praha 2:9 Olach, Pleticha

8. 10. 2017

V 9. kole jsme na domácím hřišti přívítali lídra souteže Spartu. Každý z nás věděl, že pokud budeme chtít uspět, budou muset kluci předvést na hřišti nadprůměrný výkon a přidat k tomu bojovnost, zodpovědnost, prostě vše, co nám v minulých dvou zápasech chybělo. Pomoc nám měly i nové dresy, které se opravdu moc povedly a klukům to na hřšti velmi "seklo". Do zápasu jsme  vlétli s tím, že nebudeme dělat Sparťanům kuželky, ale že jim sobotní dopoledne pěkně znepříjemníme a o bodový zisk se pěkně porvem. Sice jsme inkasovali už ve 2 minutě, ale kluci i přes to na hřišti předváděli velmi bojovný a odhodlaný výkon. V první třetině jsme dostali ještě dva góly, ale je nutné podotknout, že to bylo po našich hrubých chybách ve středu pole a rychlých brejcích soupeře, kteří tak trestali každou naší chybu. Ve druhé třetině nás soupeř zaskočil hned dvakrát, takže stav utkání po dvou třetinách byl 0:5. Ke druhé třetině bych se chtěl ještě vrátit, protože v její druhé polovině jsme byli místy lepším týmem, vypracovali jsme si více šancí, ale trápili jsme se v koncovce. Obzvlášť Olach s Gožem nedávali Sparťanům ani centimetr trávníku zdarma a  jeli na doraz. Ale ani ostatní kluci nezůstávali pozadu a na předváděný výkon se dalo koukat. Do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že chceme Sparťanům vstřelit gól a předvést, že slibný výkon z prvních dvou třetin nebyl náhodný. V 63 minutě jsme se dočkali a musím říct, že se jednalo o výstavní gól, krásný fotbalový zážitek. Olach napřáhl ke střele z cca 18 metrů, kdy využil odskoku míče a nechytatelnou střelou rozvlnil síť sparťanské branky. Je nutné podotknout, že se před střelou nejprve podíval, kde stojí brankář a když viděl, že je venku z brány, vykouzlil tu parádu, která zahřála u srdce ne jednoho fotbalového fanouška. Po tomto výstavním gólu jsme sice inkasovali 3 krát, ale bylo to kvůli tomu, že kluci hru otevřeli a chtěli hrát se Spartou vyrovnaný zápas a vstřelit jim ještě nějaký gól. V 73 minutě Frank zahrával rohový kop, míč poslal do pokutového území, kde se do míče z voleje opřel Pleticha a tvrdou střelou brankáře hostů prostřelil. Opět se jednalo o hezký fotbalový moment a vstřelený gól byl opravdu luxusní. Dvě minuty před koncem hosté vstřelili svůj devátý gól, kterým uzavřeli skóre zápasu na 2:9. Závěrem lze napsat jen to, že jsme předvedli bojovný výkon s velkým nasazením a kdyby jsme tímto stylem odehráli předchozí dva zápasy, nemohli jsme z nich vyjít bodově naprázdno. Za předvedený výkon dostali kluci pochvalu i od sparťanských trenérú.

Góly:  Pleticha, Olach

Asistence:  Frank

Sestava:                        Harant - Martínek