SK Petřín Plzeň - ABC Braník Praha 2:4 (0:3)

3. 4. 2019

SK Petřín Plzeň - ABC Braník Praha  2:4 (0:3)  Hofman, Kolářík

V prvním domácím jarním mistrovském utkání jsme hostili ABC Braník Praha, který jsme na podzim po dobrém, bojovném výkonu porazili 4:2. O soupeři jsme věděli, že hraje nepříjemný fyzický fotbal, založený na dobrém pohybu. Od úvodní minuty se tyto prognózy naplnily a hosté z Prahy ukazovali v čem je jejich síla. Prvních pět minut jsme měli veké problémy vyrovnat se v rychlosti soupeře, důrazu a proto jsme se dostali pod  tlak. Jen silou vůle jsme odolávali jejich útokům a prakticky se nedostali k vážnějšímu ohrožení branky Braníku. Hosté byli za svoji aktivitu po zásluze odměněni úvodní brankou, kdy jsme v osmé minutě neodvrátili dlouhý nákop po rozehraném postavení mimo hru, prohráli hlavičkový souboj a útočník ABC halfvolejem napálil z hranice velkého vápna propadlý míč nechytatelně do pravé šibenice. Od obdržené branky jsme hru postupně vyrovnávali, ale pořád jsme propadali ve středu hřiště, nedostávali jsme se k odraženým míčům a soupeři tak ulehčovali jejich přechodovou fázi. V 17. minutě jsme prohrávali už o dva góly, kdy se právě k odraženému míči dostal hostující záložník, prvním dotekem si připravil míč ke střele a z dobrých dvaceti metrů vyslal jedovku, která skončila v naší síti. Nutno podotknout, že to byla opět výstavní střela. První gólové šance jsme se na naší straně dočkali až ve 21. minutě, kdy samostatné sólo neproměnil Filip Hofman. To nás probudilo a naše šance začali postupně přibývat. V nadějených šancích se ocitli David Hrdina a Filip Hofman, ale ani jeden z nich nedokázal míč uklidit, kam by jsme si všichni přáli. A tak v poslední minutě prvního poločasu přišel trest v podobě třetího gólu v naší síti. Hostující záložník, autor předchozí branky Braníku si udělal ve středu hřiště z našich hráčů slalomové tyče a doslova naplnil fotbalové přísloví, "Když nevystřelíš, nemůžeš dát gól", natáhl opět z dobrých dvaceti metrů ke střele, která před Ondrou Petrem skočila a zapadla za tyč. S rozehráním rozhodčí ukončil první poločas, který se nám po herní stránce nepovedl, obzvlášť prvních 10. minut. Do druhého poločasu jsme provedli tři změny  v sestavě, za účelem vystužit střed, hrát na dva útočníky a zkusit se zápasem ještě něco udělat. Tadeáše Siebera nahradil Honza Pleticha, Martina Olacha Martin Frank a Davida Hrdinu vystřídal Sam Kacerovský. Kapitánskou pásku převzal Radek Žemlička. Druhý poločas jsme začali lépe a hned to bylo na hřišti vidět. Kluci se vyrovnali hostům v pohybu a začali jsme vyhrávat souboje ve středu hřiště. Nicméně ve 41. minutě jsme kapitulovali po čtvrté, kdy do otevřené obrany soupeř podnikl rychlý brejk, kdy hráč Braníků své sólo po kličce našemu brankáři s přehledem proměnil. My jsme však nesložili zbraně a odměnou nám byl první jarní mistrovský gól. Ve 45. minutě Martin Frank prodloužil hlavou míč do levé strany pokutového území na Filipa Hofmana, který křížnou střelou z voleje prostřelil brankáře hostů a snížil na 1:4. Vstřelený gól nás polil živou vodu a hosty jsme zatlačili a vytvářeli si nadějné šance, ale k naší smůle jsme je nedotáhli do zdárného konce.  V 50. minutě Fandu Goža nahradil Dan Křemenák, který měl jasný úkol, a to svým pohybem rozvířit obranu Braníku. V 64. minutě byl v pokutovém území hostů při drzém průniku faulován Filip Hofman a rozhdočí nemohl nic jiného než písknout penaltu. K té se postavil Vena Kolářík a na dvakrát, kdy první střelu brankář vyrazil, jí z dorážky proměnil. Stav 2:4 nám dával malou naději na bodový zisk, obzvlášt kdy jsme v této fázi hry soupeře přehrávali. V 67. a 68. minutě jsme provedli ještě dvě změny v sestavě, kdy Adama Hrdličku nahradil Matěj Novák a Filipa Hofmana, Ondra Nový, ale bohužel náš tlak přišel pozdě. Soupeř ubránil dvougólové vedení a vrátil nám tak porážku z podzimu i co se týká brankového skóre. Ani ve druhém utkání na jaře jsme se nedočkali bodového zisku, tak to pojďme napravit za týden s Admirou.

Branky: Hofman, Kolářík (p)

Asistence: Frank

Sestava:                                      Petr

Hrdlička (67´ Novák)     Žemlička     Domanský   Sieber (36´ Pleticha)

Olach (36´ Frank)     Gožo (50´ Křemenák)  Hrdina (K) (36´ Kacerovský)  Hofman (67´ Nový)