SK Petřín Plzeň - 1. FK Příbram 2:5 Vaňourek, Frank

10. 9. 2017

V prvním domácím utkání sezóny jsme hostili družstvo  1. FK Příbram, které bylo v zápasu mírným favoritem, ale i tak jsme chtěli hostům sebrat tři body a nechat je doma. Zápas začal z obou stran velmi aktivně, kdy se hrál rychlý pohledný fotbal, kdy se šance střídali na obou stranách. Úvodních 15 minut bylo z naší strany opravdu povedených, ale první kdo se radoval ze vstřeleného gólu byly k naší smůle hosté, a to v 16 minutě. My jsme však mohli rychle odpovědět, kdy v nadějné situaci Frank špatně trefil míč a pro hostujícího brankáře byla jeho střela lahůdka. Otřepané "nedáš, dostaneš"  se bohužel k naší smůle potvrdilo i nyní, kdy v 19 minutě po ledabylé ztrátě balonu uprostřed hřiště hosté nabídnutou šanci využili a vstřelili druhý gól. Vzhledem k vývoji zápasu to bylo pro nás kruté, protože jsme byli víc než vyrovnaným supeřem favorizované Příbrami. V závěru první třetiny ve 28 minutě, Haas zbytečně fauloval soupeře v našem obranném pásmu a rozhodčí správně nařídil pokutový kop, se kterým si soupeř poradil a zvýšil na 0:3, což uzavřelo první třetinu. Do druhé třetiny jsme nevstoupili dobře, kdy jsme se od úvodních minut dostali pod tlak soupeře, kdy se nám nepodařilo udržet míč na kopačkách, jakkoliv kombinovat, pouze jsme míč odevzdávali soupeři. Byla to otázka času, kdy se nám nepodaří zachytit útoky soupeře a inkasujeme. Ve 36 minutě se tak stalo, kdy hosté využily rychý brejk opět po naší hloupé ztrátě balonu uprostřed hřiště a zvýšili na 4:0. Téměř stejné chyby jsme se dopustili ve 46 minutě a rázem to bylo 5:0. V tomto časovém období zápasu, jsme zcela vyklidli střed hřiště a byl jen zázrak, že stav utkání je takový jaký je, kdy se blýskl několika dobrými zákroky náš brankář Harant. Našim hráčům, až na pár vyjímek chyběla bojovnost, snaha se zápasem ještě něco udělat, pohyb, prostě vše, což je alfa a omega fotbalu. Až v závěru druhé třetiny v 58 minutě jsme ukázali, že fotbal hrát umíme, kdy Žemlička svým vysokým presingem využil špatné rozehrávky obránce soupeře, po zisku míče ho prostčil na Vaňourka, který pohotovou tvrdou střelou konečně rozvlnil síť příbramské branky a upravil stav utkání na 1:5. To bylo ve druhé třetině vše. Do závěřečné části utkání jsme po menších úpravách v sestavě vstoupili velmi aktivně, kdy jsme si během pár minut vytvořili několik slíbných šancí ke vstřelení gólu. Bylo to díky zvýšené bojovnosti, větším pohybem, prostě tím, co nám ve druhé třetině zcela chybělo. Zvýšenou aktivitou jsme dostali hosty z Příbrami pod tlak, kdy jim na levé straně dělal velké problémy "rychlonožka" Hofman. V 78 minutě nám to ještě nevyšlo, kdy z přímého kopu Haas  pěknou střelou orazítkoval břevno branky. V 82 minutě jsme se však už s fanoušky, kterých přišlo v nepříznivém počasí poměrně dost, radovali z druhého gólu. Křemenák přesnou přihrávkou mezi obránce vysunul do šance Franka, který zachoval při zakončení klidnou hlavu a míč poslal pod tělem brankáře do branky a snížil na 2:5. Po vstřelení gólu jsme se záhy dostali do další šance, kdy v slibné pozici Klein branku přestřelil.  Když v 88 minutě dobrým obranným zákrokem výborně hrající Šiml překazil soupeři skórovat, zůstal stav utkání 2:5 i po závěrečném hvizdu rozhodčího.

Góly:   Vaňourek, Frank

Asistence:  Žemlička, Křemenák

Sestava:                                    Harant