SK Motorlet Praha - SK Petřín Plzeň U18 4:3 (0:1)

5. 8. 2022

SK Motorlet Praha - SK Petřín Plzeň U18 4:3 (0:1)

První zápas v soutěži České divize dorostu U19, jsme odehráli na horké půdě Motorletu, který v minulé sezoně sestoupil z II. ligy dorostu. Nečekalo nás tedy nic lehkého, zvlášť když jsme měli v paměti podzimní debakl (5:0), kterým nás domácí spláchli v minulé sezóně. Úvod zápasu nám vyšel na jedničku s hvězdičkou, kdy jsme naším dobrým vysokým presingem  nutili domácí k chybám. V 5. minutě jsme jednu z nich využili, kdy po chybné rozehrávce zadáků Motorletu se zmocnil míče Filip Hofman, uvolnil se přes bránícího protihráče a zpětnou přihrávkou na malé vápno našel zcela volného Martina Franka, který nás pohotovou střelou poslal do jednobrankového vedení. Prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem a nebýt naší nepřesné finální fáze, mohlo být skóre pro nás příznivější. Domácí se ale z našeho brzkého vedení oklepali, vyhranými souboji ve středu hřiště se dostali do sedla a zbylých dvacet minut do poločasové přestávky nám začali zle zatápět. Nebýt výborného zákroku Járy Vytiska, mohlo být ve 40. minutě vyrovnáno. Hvizd rozhodčího posílající oba týmy do šaten, byl pro nás dá se říct, vysvobozením. Vstup do druhého poločasu nám hrubě nevyšel, kdy jsme hned v úvodu inkasovali ze správně odpískané penalty po faulu Lukáše Trojana. Na vyrovnávací gól jsme ale zareagovali tím nejlépe možným způsobem a po pěti minutách hry jsme si vzali vedení zpět. Dominik Lank se elegantně protáhl středem hřiště, přihrávkou mezi obránce Motorletu vybídl k sólu Martina Franka, který tváří v tvář s domácím gólmanem nezaváhal a technickou střelou k tyči zavěsil. Když si v 65. minutě Filip Hofman po průnikové přihrávce od Ondry Žídka pohrál s domácí obranou a zvýšil na 1:3, vypadal bodový zisk velmi nadějně. Jenže naše dvoubrankové vedení netrvalo dlouho a domácí záhy opět snížili na rozdíl jedné branky. Tento okamžik byl v zápase, jak se později ukázalo klíčový. Domácí se dostali do sedla, my jsme znervózněli a začali dělat nevynucené, hloupé chyby. Bohužel po jedné takové v 72. minutě domácí vyrovnali, kdy na centr z naší pravé strany do pokutového území váhavě zareagoval Jára Vytisk, míč se odrazil před naší branku a pro domácího borce nebyl problém skórovat. Dílo zkázy bylo dokonáno pět minut před koncem, kdy se do centru z naší pravé strany na hranici velkého vápna hezky opřel domácí útočící hráč a křížnou střelou vymetl pravou šibenici naší branky. Náš závěrečný tlak byl však bezzubý, domácí si jednobrankové vedení pohlídali až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Bodový zisk z půdy Motorletu, který postavil to nejlepší čím v kategorii staršího dorostu disponuje, byl hodně blízko.

Branky: Frank 2, Hofman

Asistence: Hofman, Lank, Žídek

ŽK: 18´ Černý, 21´ Kolářík