SK Motorlet Praha - SK Petřín Plzeň 2:1 (0:1)

22. 10. 2019

SK Motorlet Praha - SK Petřín Plzeň 2:1 (0:1)  Hönig

Po vítězném zápase s Českými Budějovicemi jsme cestovali do Prahy, změřit síly s Motorletem. Chtěli jsme nejenom bodově ale i herně navázat na dobré utkání s jihočechy a v tabulce se posunout zase o něco výš. Začátek zápasu s Motorletem, a  poté i samotný průběh prvního poločasu  nenasvědčoval, že by to tak nemělo být. Už ve druhé minutě jsme se mohli radovat poprvé. Po pravé straně utekl domácím obráncům, Sam Kacerovský, oddcentroval před branku a Filip Hofman střelou z první  trefil pouze pravou tyč, od které se míč odrazil do prostoru penalty, kde dorážel Martin Olach, ale tvrdou nepřesnou střelou bohužel nenasměroval mezi tři tyče. Ve 23. minutě jsme opět pohrdli gólovou příležitostí, ve které se opět ocitl Filip Hofman, který si naběhl na průnikovou přihrávku od Kuby Höniga, dostal se tváří v tvář s brankářem Motorletu, ale bohužel v koncovce selhal. Gólové radosti jsme se dočkali tři minuty před koncem prvního poločasu, kdy se k přímému kopu za faul na pronikajícího Filipa Hofmana postavil Kuba Hönig a krásnou střelou vymetl levou šibenici domácí svatyně.  Na poločasovou přestávku se odcházelo za stavu 0:1 a po průběhu a našich několika gólových šancích by si na Motorlet vsadil jen ten nejvěrnějí fanda domácích. Do druhého poločasu jsme provedli dvě změny v sestavě, kdy Fandu Goža nahradil Vena Kolářík a Martina Olacha vystřídal Lukáš Trojan. Do druhého poločasu jsme ale nevstoupili vůbec dobře, domácí nás začali ve středu hřiště přehrávat a postupně nás dostávali pod tlak. V útoku jsme nedokázali přidržet míč, rychle jsme o něj přicházeli. Naše rychlé kraje se nedostávali do útočné hry a tudíž jsme domácí skoro neohrožovali. Obraz hry se úplně změnil,  tým který byl první poločas lepší, jako kdyby se vytratil. V 52. minutě jsme za naší pasivitu a nepřesnou hru byli po zásluze potrestáni. Nejednalo se o žádné rozebrání, vykombinování  našich zadních řad, ale o velkou chybu, kterou jsme domácím darovali vyrovnání. Míč směřujcí na naší obranou polovinu mohl odehrát,či zahrát jakkoliv  Radek Žemlička, který však spoléhal na vyběhnutého Ondru Petra, který se sice míče zmocnil, ale následným nepovedeným odkopem namazal domácím, kteří do naší odkryté branky z dobrých třiceti metrů skórovali. Šlo o špatnou, né-li žádnou  komunikaci mezi našimi hráči a zcela zbytečný gól, který domácí ještě víc nabudil. V 63. minutě Sama Kacerovského vystřídal Martin Frank, ale ani oživení útoku čerstvým hráčem nepřineslo změnu v obraze hry. V 65. minutě jsme se dopustili další hrubé chyby, kdy Adam Hrdlička vhodil míč z autu do hry přímo na prsa domácího hráče, který do otevřené obrany podnikl rychlý útok, přihrál volnému spoluhráči, který poté udělal kličku vyběhnutému Ondrovi Petrovi. Se zakončením do naší opuštěné branky už neměl problém i když dobíhajícímu Honzovi Pletichovi chyběli k naší smůle tak dva kroky, aby míč vykopl z brány. V 73. minutě vystřídal Filipa Hofmana, Tadeáš Sieber, který se v závěru utkání dostal do slibné šance, ale brankáře domácích se mu překonat nepodařilo. Za zmínku stojí ještě jedna naše šance Kuby Höniga, který střelou z hranice velkého vápna jen těsně minul. Ve druhém poločase jsme si vypracovali dvě slibné příležitosti ke vstřelí branky, a to je za čtyřicet minut hodně málo. Domácí Motorlet měl sice územní převahu, ale vážnější gólové šance si prakticky nevytvořil a prosadil se k naší smůle pouze po našich dvou hrubých chybách, které by se na takové úrovni stávat neměly. Za týden hostíme Táborsko a aktuální postavení a situace v tabulce nám velí pouze jedno, a to naplno bodovat.

Branky: Hönig

Asistence: bez asistence

ŽK: 79´ Kolářík