SK Klatovy 1898 - SK Petřín Plzeň U18 0:4 (0:1)

22. 3. 2023

SK Klatovy 1898 - SK Petřín Plzeň U18 0:4 (0:1) Kyklhorn, Šneberger, Mikleš, vlastní

V odloženém kole jsme cestovali na přírodní trávu do Janovic nad Úhlavou a domácímu týmu jsme měli co vracet, kdy v podzimním klání jsme ztratili vedení 3:0, a nechali Klatovy po našem hrůzném výkonu ve druhém poločase vyrovnat v poslední minutě. Na dobře připraveném trávníku jsme začali náporem a vypracovali si první gólové příležitosti, které jsme však trestuhodně zahodily. Dokonce jsme neskórovali ani z nařízeného pokutového kopu, po faulu na výborně hrajícího Matěje Kyklhorna. Gólové radosti jsme se dočkali až po půlhodině hry, kdy Lukáš Trojan aktivním presingem duntil k chybě obránce Klatov, k míči se následně dostal Matěj Kyklhorn, který zasekávačkou v pokutovém území domácích poslal "na párek" svého strážce a technickou střelou na zadní tyč nás poslal do zaslouženého vedení. Sedm minut poté z ojedinělé šance domácích zablokoval nebezpečnou střelu směřující do naší odkryté branky  Matěj Novák. První poločas jsme měli pod kontrolou, byli jsme lepším týmem, diktovali tempo hry, ale opět jsme byli nepřesní v koncovce. Druhý poločas byl z naší strany dominantnější, domácí jsme přehrávali a byla jen otázka času, kdy přidáme další góly. Měli jsme lepší pohyb, dařila se nám kombinace a ve středu hřiště všemu kraloval Vena Kolářík, který odehrál velmi povedený zápas. Na druhou branku se nečekalo ve druhém dějství dlouho, kdy po minutě hry šel na dlouhý míč za obranu důrazně Matěj Kyklhorn, svojí rychlostí se dostal za posledního hráče Klatov, a když chtěl sám proti brankáři soupeře zakončit, vypíchl mu skluzem míč vracející se obráce tak šikovně, že skončil v brance Klatov. Domácí hrozili sporadicky, ale v 56. minutě měli obrovskou šanci na snížení, kdy nás Jára Vytisk podržel výborným zákrokem. Čtvrt hodiny před koncem Matěj Novák utekl po naší pravé straně hřiště a přesným centrem před branku našel volného Pepu Šnebergera, který do odkryté branky Klatov neměl problém zakončit. Definitivní tečku za pro nás důležitým utkáním udělal  Tomáš Mikleš, který technickou střelou zužitkoval přihrávku neúnavného Pepy Šnebergera. S Klatovy jsme předvedli velmi dobrý výkon a nebýt naší nepřesné koncovky, mohl být výsledek o dost výraznější. V sobotu nás čeká malé plzeňské derby na hřišti Senca, tak doufám, že si do zápasu přeneseme herní pohodu z tohoto utkání.

Branky: Kyklhorn, Šneberger, Mikleš, vlastní

Asistence: Trojan, Novák, Šneberger