SK Hořovice - SK Petřín Plzeň U18 1:4 (0:2)

23. 5. 2023

SK Hořovice - SK Petřín Plzeň U18 1:4 (0:2) Lank 2, Kyklhorn, Holmik

Vstup do utkání v Hořovicích nám vyšel na výbornou. Od prvních minut jsme na domácí vlétli, aktivní hrou po celém hřišti a dobrým napadáním jsme je dostali pod tlak. Zaskočený soupeř dělal chyby a na hřišti nestíhal. Nátlaková hra nám přinesla ovoce v podobě vedoucí branky. V sedmé minutě unikl po pravé straně Dominik Lank, přetaženým centrem přes pokutové území našel volného Matěje Kyklhorna, který si míč prvním dotykem poslal do protipohybu obránce a neméně hezkou střelou rozvlnil sít hořovické branky. V 18. minutě to už bylo o dvě branky. Po rohovém kopu Lukáše Trojana došlo k závaru před domácí brankou, kdy naše dvě střely domácí obránci ještě zablokovali, ale ta poslední Matyáše Holmika skončila v brance. Ani vedení 2:0 nás neodradilo od aktivní hry, pořád jsme tlačili na pilu a po půlhodině hry jsme si vypracovali dvě stoprocentní gólové příležitosti, které však Dominik Lank i s velkým štěstím domácích hráčů neproměnil. V této části hry byli domácí na ručník, kluci soupeře převyšovali úplně ve všem. Krátce před koncem prvního poločasu jsme neproměnili další velkou šanci, takže poločasové vedení o dvě branky byl pro domácí zázrak, protože nebýt naší špatné koncovky, mohl být rozdíl ve skóre daleko větší. Druhý poločas, ale přinesl úplně odlišný obraz hry. Domácí se o přestávce probudili, naopak my jsme zůstali hlavou asi ještě v šatně. Nepochopitelně jsme ustoupili ze způsobu hry, kterým jsme se prezentovali v prvním poločase, přenechali jsme iniciativu domácím a ty nás začali přehrávat. Trest v podobě snížující branky přišel v 65. minutě, kdy jsme zaspali ve středu hřiště. O minutu později mohlo být ještě hůř, kdy v obrovské šanci domácí hráč přestřelil naší branku. Velká šance Hořovic nás probrala a další oživení přinesli střídající hráči, obzvlášť Lukáš Anděl, který svým aktivním pohybem rozhýbal domácí obranu. A byl to právě on, kdo vymyslel průnikovou přihrávku na Dominika Lanka, který tentokrát nezaváhal a křížnou střelou na zadní tyč skóroval. Dvě minuty před koncem uzavřel střelecký účet opět Dominik Lank, po pěkné křížné přihrávce Matyáše Holmika. Ziskem tří bodů jsme se přehoupli za hranici 50 mistrovských bodů a dotáhli se na čtvrté Rokycany.

Branky: Lank 2, Kyklhorn, Holmik

Asistence: Lank, Trojan, Anděl, Holmik

ŽK: 15´ Trachta, 22´ Kyklhorn, 35´ Kunesch