SK Dynamo České Budějovice U18 - SK Petřín Plzeň U19 2:2 (0:1)

2. 11. 2023

SK Dynamo České Budějovice U18 - SK Petřín Plzeň U19 2:2 (0:1)  Holmik(p) Fikrle Ši.

Po dvou prohrách s pražskými "S" jsme jeli  do Českých Budějovic jakkoliv bodovat, ale věděli,  že nás tam nečeká nic lehkého, protože soupeř měl z posledních 3 zápasů 7 bodů, kdy vyhrál v Teplicích na Viktorce Plzeň a doma remizoval s Bohemkou.  Začátek zápasu nám nevyšel podle představ, kdy v 9. minutě domácí hráč postupoval sám na Ondru Petra, ale jeho zakončení se nevešlo mezi tři tyče. Obrovská šance Budějovic nás probrala a od té doby jsme byli na hřišti lepším týmem a dění hry zcela otočili v náš prospěch. Boužel naše předfinální fáze nebyla dobrá a nadějné příležitosti končili na kopačkách pozorné obrany domácích. Ve 29. minutě se ve vápně hezky uvolnil Filip Hofman, obránce Budějovic ho poslal k zemi nedovoleným zákrokem a pískala se penalta. K té se postavil sbevědomý Matyáš Holmik a nekompromisně jí proměnil 0:1. Dvě minuty před koncem prvního poločasu jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, ale po rychlém brejku Šimon Fikrle v gólové příležitosti přestřelil budějovickou branku. Na poločasovou přestávku jsme odcházeli tedy pouze s náskokem jednoho gólu. Úvod druhého poločasu nám vyšel lépe než ten první a hned po minutě hry vychytal budějovický brankář dobře hrajícícho Šimona Fikrleho, kterému pěkným zákrokem zneškodnil "jedovatou" střelu. Domácí zahrozili v 55. minutě, kdy střelu letící do naší odkryté branky  vykopával z brankové čáry Radek Žemlička. O sedm minut později jsme se už ale radovali, kdy aktivní Šimon Fikrle vystihl rozehrávku domácího brankáře, míč si navedl na hranici velkého vápna a technickou střelou kolem brankáře Dynama  nás poslal do zaslouženého dvoubrankového vedení.  Co se pak začalo dít na hřišti chvílemi nemělo s fotbalem nic společného a v některých případech šlo klukům fakt o nohy a bohužel rozhodčí ( první poločas to pískal velmi dobře ) komentoval slovy, že má rád  tvrdou hru, že to bude pouštět, ale ochrání zdraví hráčů,  jednoznačně druhý poločas prostě nezvládl.  Zákroky na Filipa Hofmana, Honzu Kaňáka a Honzu Pletichu volali daleko po přísnějším potrestání.  Nic méně jsme stále hráli dobře, ale domácí s ubýhajícím časem díky své tvrdosti, někdy až hodně za hranicí pravidel, si vypracovali menší tlak, který přetavili ve snižující branku. V 73. minutě po menším zaváhání v obraně domácí hráč nebezpečně vystřelil, jeho tvrdou střelu stačil Ondra Petr reflexivně zneškodnit, ale na následnou dorážku byl už krátký. Pět minut poté jsme se mohli vrátit do dvoubrankového vedení, ale Lukáš Salák v obrovské šanci z hranice penaltového puntíku nedokázal překonat brankáře Dynama. Tři minuty před koncem zápasu domácí vyrovnali, kdy jsem si nedokázali pohlídat hráče na hranici velkého vápna, který s notnou dávkou štěstí, střelou o tyč rozhodl, že utkání s jihočechy skončí smírně. V Budějovicích jsme doplatili opět na naší starou bolest a to je proměňováni šancí.  Za stavu 2:0 jsme mohli dát třetí gól za stavu 2:1 také,  a v samotném závěru za stavu 2:2 jsme nedůsledně zavřeli  prostor na zadní tyči, kde míč trestuhodně prošel kolem odkyrté branky, kdy jsme mohli strhnout vítězství  zcela po zásluze na naší stranu. Před zápasem bychom brali bod všemi deseti, ale po průběhu zápasu a předvedeném výkonu je bod prostě málo.

Branky: Holmik (p), Fikrle Šimon