SK Dynamo České Budějovice - SK Petřín Plzeň U19 2:2 (1:2)

13. 9. 2022

SK Dynamo České Budějovice  - SK Petřín Plzeň U19  2:2 (1:2)

Po vítězném utkání s Jabloncem jsme se jeli porvat o body na jih Čech, proti Dynamu České Budějovice. Do zápasu jsme vstoupili se zbytečně velkým respektem, úvod tak patřil domácím, kteří lépe kombinovali a měli lepší pohyb. Postupem času jsme hru vyrovnali a začali domácí zlobit i my. Jenže po hezké akci domácích přišel centr z naší levé strany, míč proletěl přes naše pokutové území a přistál na hlavě hráče Dynama, na jehož hlavičku byl Onda Petr krátký. Obdržená branka na nás nejspíš zapůsobila jako "ranní budík", zahodili jsme zbytečný respekt za hlavu a zlepšená hra byla hned vidět. Po čtyřech minutách vrátil do pokutového území Dynama  přetažený centr z naší levé strany Lukáš Salák, tam si naběhl Filip Hofman a střelou z voleje trefil dobře postaveného brankáře domácích, který stačil míč pouze vyrazit před nohy dobíhajícího  Pepy Šnebergera, který poskakující míč napálil do branky Dynama. Druhý šok pro domácí přinesla 33. minuta, kdy aktivně hrající Pepa Šneberger navedl míč středem hřiště, posunul ho do pravé strany na Pepu Hájka, který přesným centrem před branku našel nabíhajícího Filpa Hofmana, který v akrobatické poloze zvýšil na 1:2. Po zlepšeném výkonu mohl tvrdý "knockaut" v poslední minutě prvního poločasu domácím zasadit Lukáš Salák, který si nejvýš naskočil na centr Honzy Tremla a hlavičkou o pár decimetrů minul českobudějovickou svatyni. Ve druhém poločase nás dostali domácí pod tlak, vytvořili si gólové příležitosti, ale naše jednobrankové vedení držel Ondra Petr, který pěknými zákroky zlikvidoval nejmené dvě gólové příležitosti. Nám se nedařilo podržet míč v útoku, začali jsme dělat chyby, což ale pramenilo z nátlakové hry domácích, kteří dělali maximum. My jsme hrozili z brejkových akcí, kdy po jedné z nich se mohl pískat pokutový kop na pronikajícího Filipa Hofmana. V 70. minutě jsme po nedorozumění v obraně nabídli domácím šanci na vyrovnání, kterou k naší smůle bohužel využili. Vedení jsme si ale mohli vzít zpět v posledních pěti minutách utkání, kdy se nejprve v dobré příležitosti ocitl Patrik Šedivý, jehož tvrdou střelu z hranice velkého vápna zablokoval domácí obránce a míč těsně přeletěl horní tyč a dále Honza Treml, jehož technická střela minula o pár centimetrů českobudějovickou branku. Z jihu Čech si tak odvážíme cenný bod za remízu.

Branky: Šnebereger, Hofman

Asistence: Hofman, Hájek