SK D. České Budějovice - SK Petřín Plzeň 5:3 Klein 2. Olach

1. 10. 2017

V 8. kole žákovské ligy jsme cestovali na jih Čech a naším soupeřem bylo Dynamo České Budějovice. Po nepovedeném výkonu s Táborskem jsme chtěli zvítězit a dlouhou cestu domů si zpříjemnit oslavou zisku tří bodů. Ale..... !!!!! Do utkání jsme vstoupili aktivně, chtěli jsme domácí překvapit, což se nám v úvodních pěti minutách, myslím že podařilo, kdy jsme si vypracovali dvě nadějné šance ke vstřelení gólu, kdy asi v té nejgólovější selhal Hofman. Hra se poté vyrovnala a domácí nás postupem času začali hodně zlobit. Velký problém nám dělal jejich rychlý kombinační fotbal, rychlé otáčení hry a byla jen otázka času, kdy se domácí prosadí. Byly jsme to ale k údivu všech diváků my, komu se podařilo vstřelit první gól zápasu. V 19 minutě si na průnikovou přihrávku Pletichy naběhl Olach, a dalekonosnou střelou, možná centrem, překvapil domácího brankáře. Dalším šokem pro domácí byla situace ve 25 minutě, kdy Vetengl zpětnou přihrávkou oslovil Kleina, který nekompromisní ranou pod břevno zavěsil. Hned po minutě vystihl Klein špatné rozehrávky domácích a na dvakrát překonal brankáře. V této chvíli byly jihočeší na "ručník" a zdálo se, že jsme se z tlaku a nasazení domácích vymanili a zápas dovedeme do vítězného konce. Ale....!!!! Domácí i za nepříznivého stavu znovu přiložil pod kotel a během posledních dvou minut první třetiny dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Ve druhé třetině se výraz hry obou družstev nezměnil, Dynamo bylo fotbalovější, hladovější po gólu a my stěží odolávali. Zaostávali jsme ve všech atributech, co k fotbalu patří, ať se to týká pohybu, nasazení, agresivity. V 56 minutě  byli domácí za svůj výkon odměněni třetím gólem, kdy zakončili rychlé přečíslení naší obrany. Je nutné ale podotknout, že jejich gólu předcházela naše gólová šance, kdy Klein z poloviny hřiště utekl domácím obráncům, ale samostatný nájezd nedokázal proměnit. A tak se opět potvrdilo známé fotbalové pravidlo "nedáš, dostaneš". Druhá třetina tedy skončila 3:3. Ve třetí třetině se už radovali pouze domácí, kdy po dvou vstřelených brankách uzavřeli skóre zápasu na konečných, spravedlivých 5:3. V druhém utkání po sobě jsme tedy zcela herně propadli a můžeme si dát otázku, proč tomu tak je. Když porovnáme výkony proti Prachaticím, zvlášť proti Aritmě, je nepochopitelné, proč jsou výkony našich borců tak kolísavé. Je to k zamyšlení nás všech. V dalším zápase přivítáme na domácí půdě Spartu, což není vůbec lehký soupeř, obzvlášť  na zvednutí sebevědomí, ale proč ne. Míč je kulatý a vždy se začíná od nuly. Držme palce a pojďme kluky povzbudit, budou nás určitě potřebovat.

Góly:  Klein 2, Olach

Asistence:  Vetengl, Pleticha

Sestava:                        Harant - Martínek