Jdi na obsah Jdi na menu

SK Benešov - SK Petřín Plzeň 0:9 (0:4)

24. 9. 2021

SK Benešov - SK Petřín Plzeň 0:9 (0:4) Kolářík 3, Frank 2, Trojan, Kacerovký, Šedivý, Hofman

Do zápasu s posledním Benešovem jsme nastoupili v obměněné sestavě, kdy jsme chtěli využít hráče s doposud menší herní minutáží. Domácí nám vzdorovali prvních deset minut, ale postupem času jsme na hřišti začali dominovat. Do vedení nás dostal pěknou střelou z přímého kopu Lukáš Trojan, který uklidil míč do benešovské branky odrazem od břevna. První gól jsme potřebovali jako sůl, protože zápas s papírově slabším soupeřem z horké benešovské půdy nebylo radno podcenit a nechtěli jsme nechat domácí nadechnout. Na druhou branku jsme čekali do 21. minuty, kdy Véna Kolářík hezkou kolmou přihrávkou středem hřiště na hranici velkého vápna Benešova oslovil Martina Franka, který technickou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Do poločasu se nám podařilo vstřelit ještě dvě branky, jejíchž autorem byl s chutí hrající Véna Kolářík. Nejprve se ve 30. minutě po zablokované střele Oldy Šimla z naší levé strany prosadil technickou střelou na přední tyč a ve 42. minutě zachytil svým aktivním napadáním špatnou rozehrávku domácího brankáře, aby ho vzápětí nadvakrát prostřelil. Poločasové vedení o čtyři branky bylo zasloužené, domácí jsme jasně přehráli a jen díky našemu leckdy lajdáckému počínání nebyl rozdíl ve skóre větší. Hned po poločasové přestávce se na hřiště podívali Filip Hofman a Lukáš Salák, kteří vystřídali Davida Hrdinu a Matěje Nováka. Po pěti minutách hry druhé půle to bylo už 0:5, kdy rohový kop rozehraný Filipem Hofmanem nasměroval do domácí svatyně hlavičkou Sam Kacerovský. V 57. minutě byl po drzém průniku do domácího pokutového území faulován Filip Hofman a rozhodčí písknul penaltu. K té se postavil Martin Frank a s přehledem ji proměnil. Tím jeho účinkování v Benešově skončilo a uvolnil místo na hřišti našemu druhému snajprovi Patrikovi Šedivému. V téže minutě jsme střídali ještě dvakrát, kdy Lukáše Trojana a Šimona Knoppa, nahradil Jan Pleticha a Radek Žemlička. Na hřišti se obraz hry nezměnil, domácí jsme nepouštěli do žádných větších šancí a byla to jen otázka skóre. V 75. minutě se blýskl gólovou asistenci z naší pravé strany Radek Žemlička, který předložil Patrikovi Šedivému lahůdku na malé vápno, pro kterého zakončení byla jednoduchá záležitost. V 81. minutě svůj zápasový hattrick uzavřel Véna Kolářík, který si naběhl na přihrávku od Radka Žemličky a technickou střelou k tyči nezaváhal. Tečku za zápasem a na konečných 0:9 upravil Filip Hofman, kterého našel přihrávkou za obranou v pokutovém území aktivně hrající Radek Žemlička. Zápas jsme zvládli výsledkově na výbornou, ale ke hře jako takové a nasazení by se pár výtek našlo.

Branky: Kolářík 3, Frank 2, Trojan, Kacerovský, Šedivý, Hofman

Asistence: Žemlička 3, Kolářík, Hofman, Šiml