SK Aritma Praha - SK Petřín Plzeň 0:5 (0:0)

17. 9. 2018

SK Aritma Praha - SK Petřín Plzeň  0:5 (0:0)  Kobes 3, Křemenák, Hrdina

Ve třetím kole soutěže jsme se utkali s týmem Aritma Praha. Vzájemná bilance z předchozích utkání byla vyrovnaná, kdy jsme na Aritmě před rokem vyhráli o gól a v domácím zápase prohráli o tři góly, kdy nás soupeř přehrál hlavně svojí fyzickou vyspělostí. Nás v poslední době tíží velká marodka, takže nás nečekal vůbec lehký zápas. Od úvodního hvizdu jsme se do soupeře doslova zakousli, nenechali ho vůbec hrát a kluci navázali na stejně bojovný výkon jako proti Tempu. Aritmu jsme zlobili především rychlou kombinační hrou, kdy se některé akce na pár dotyků musely líbit i přítomným domácím fanouškům. V 16. minutě z otočky David Hrdina napálil břevno, ale odražený míč nedokázal nikdo dotlačit do svatyně domácích. Ve 25. minutě jsme spálili stoprocentní gólovou šanci, kdy si na pěkný centr ze strany naběhla dvojce Martin Frank a David Hrdina, ale chybnou domluvou, dáváním si přednosti, tuto šanci téměř do prázdné branky zazdili. Soupeř prakticky hrozil pouze z rychlých brejků po dlouhých nákopech, což ale výborně četla stoperská dvojce Radek Žemlička s Honzou Pletichou a veškerou snahu domácích eliminovali. Jen díky naší špatné předfinální a finální fázi skončil první poločas bezbrankovou remízou, i když za jeho průběh jsme si zasloužili vést minimálně o dva góly. Úkol do druhého poločasu byl jednoznačný. Brzy vstřelit gól a zápas tak zlomit na naší stranu. To se nám podařilo hned po třech minutách, kdy si ve 38. minutě naběhl na centr Kuby Höniga z levé strany Dan Křemenák a výstavním volejem rozvlnil síť domácí branky poprvé. Soupeře jsme po vstřeleném gólu přikovali na jejich polovinu a po stranách jim zatápěli rychlou kombinací po zemi, průnikovými přihrávkami za obránce, kdy domácí borci chvílemi vůbec nestíhali a naše převaha byla hodně viditelná. Chyběl tomu ale vstřelený gól, který by nám vnesl na kopačky více klidu. Ve 43. minutě jsme opět nevyužili stoprocentní šanci, kdy po sérii nařážeček uprostřed hřiště byl vybídnutý k sólu na brankáře Martin Frank, který však tísněn  dobíhajícím obráncem jen těsně minul. Ve 45. minutě jsme poprvé střídali, kdy aktivně hrajícího Adama Hrdličku vystřídal David Lhoták. V 50. minutě se k rozehrání rohového kopu postavil Kuba Hönig, nacentroval a propadlý míč si mezi obráncemi pohotově  našel David Hrdina a tentokát se nemílil 0:2.  Po vstřeleném gólu jsme střídali po druhé, kdy dobře hrajícího Martina Franka, kterému chyběl k vyšperkování jeho výkonu pouze vstřelený gól, vystřídal Matyáš Kobes a postupem času se ukázalo, že trenérovi vyšlo střídání na jedničku s hvězdičkou. V 61. minutě jsme udělali změnu v sestavě po třetí, kdy Tadeáše Siebera nahradil Matěj Novák. Do konce zápasu zbývalo devět minut a nikdo nečekal, že zápas skončí pověstným bůrem. V 62. minutě Dan Křemenák vyslal kolmicí za obranu do sólového nájezdu na brankáře Aritmy Matyáše Kobese, který si z nabídnutou šancí poradil na jedničku a zvýšil na 0:3. To ale nebylo vše. O pět minut později si na přihrávku středem hřiště od Kuby Höniga naběhl opět Matyáš Kobes, zapnul své turbo, utekl všem obráncům a po kličce brankáři zvýšil na 0:4. V poslední minutě zápasu si oba dva posledně jmenovaný akci zopakovali a Matyáš Kobes tak dovršit svůj první hattrick za Petřín a uzavřel skóre zápasu na 0:5. Z Aritmy si odvážíme všechny tři body a zcela po zásluze, kdy jsme domácí kvalitním výkonem jasně přehráli. Za týden nás ovšem nečeká nic jednoduchého, kdy budeme hostit leadera tabulky FC Písek. Souboj bude o to víc pikantní, že vítěz utkání se posune do průběžného vedení soutežě.

Branky:  Kobes 3, Hrdina, Křemenák

Asistence: Hönig 4, Křemenák

ŽK: bez žlutých karet