MFK Chrudim - SK Petřín Plzeň U19 2:2 (1:0)

14. 8. 2022

MFK Chrudim - SK Petřín Plzeň U19  2:2 (1:0) Kyklhorn, Flachs

Druhý ligový zápas jsme jeli odehrát na východ Čech, do Chrudimi. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, oba týmy se oťukávali a nikdo nechtěl udělat první chybu. První chybu jsme ale udělali my, kdy jsme si počínali po centrovaném míči v našem pokutovém  území nedůrazně a nabídli domácím jít do jednobrankového vedení. Poté se hrála vyrovnaná partie, kdy se hrál rychlý důrazný fotbal, ale bohužel jsme si nedokázali vypracovat nějakou gólovou příležitost, kterou by jsme přetavili ve vyrovnávací branku. Na poločasovou přestávku se tedy odcházelo za jednobrankového vedení domácích, kdy by ale dle průběhu zápasu  byl spravedlivý remízový stav. Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, hrála se vyrovnaná partie, kdy na výbornou pracovali defenzivní řady obou týmů. V 65. minutě jsme propadli ve středu hřiště a domácí hráč se dostal do sólového nájezdu na Ondru Petra, který předvedl výborný zákrok a gólovku domácích zneškodnil. Ke konci zápasu jsme se hnali za vyrovnáním, hru drobet otevřeli, čehož ale domácí využili k rychlému brejku, po kterém zvýšili v 80. minutě na 2:0. Deset minut před koncem, k tomu prohrávat o  dva góly, v tu chvíli by si na náš bodový zisk nikdo nevsadil. Jenže kluci to nevzdali a po změně herního  rozestavení jsme domácí zatlačili. Naději na bodový zisk pro nás vykřesal Matěj Kyklhorn, který z přímého kopu po faulu na pronikajícího  Filipa Hofmana z hranice velkého vápna vymetl pravou šibenici chrudimské branky. Domácí znervózněli a začali zdržovat, kdy uklidili veškeré míče kolem hrací plochy a vrátit míč do hry byl pro ně velký problém. Jenže tím asi urazili fotbalovou štěstěnu a  pozásluze za to byli potrestáni. V 86. minutě, se po rohovém kopu Filipa Hofmana míč odrazil v pokutovém území domácích k volnému Honzovi Flachsovi, který pohotovou střelou vyrovnal a naše lavička vybouchla nepopsatelnou radostí. Remízový stav vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího.  Kluci zaslouží velkou pochvalu, za velmi dobrý výkon, nasazení a za to, že se i za nepříznivého stavu nevzdali a bojovali do poslední minuty s touhou urvat jakýkoliv bodový zisk.

Branky: Kyklhorn, Flachs

Asistence: Hofman

ŽK:  70´ Treml, 73´ Kyklhorn