MFK Chrudim - SK Petřín Plzeň 7:1 U19 (4:1)

16. 11. 2023

MFK Chrudim - SK Petřín Plzeň U19  7:1 (4:1) Fikrle Šimon

Poslední podzimní kolo jsme odehráli v daleké Chrudimi. Úvod zápasu vyšel lépe pro domácí, kteří měli lepší pohyb, na hřišti byli dravější, ale do vedení šli po naší hloupé zbytečné chybě v rozehrávce při zakládání útoku. Na vedoucí branku Chrudimi jsme odpověděli tím nejlepším způsobem. Dvě minuty po gólu domácích se po naší levé straně protáhl Filip Hofman a přihrávkou za obranu našel v prostoru malého vápna Šimona Fikrleho, který chladnokrevně uklidil míč do chrudimské branky. Vyrovnávací gól domácí zaskočil a bylo to vidět hodně na jejich aktivitě. Jenže pak začal kouzlit hlavní rozhodčí. Nejprve otočil aut ve prospěch Chrudimi,  který jsme jasně měli házet my, aby z něj následně vznikla komická situace na hranici  našeho velkého vápna, kdy se dva domácí borci srazili, upadli a byl odpískán přímý kop proti nám. Z něho se hezkou, tvrdou  střelou  trefil pod víko naší branky hráč Chrudimi, a soupeř si vzal opět  vedení na svou stranu. Ve 26. minutě jsme zbytečně ztratili míč při přechodu do útočné fáze, domácí rychlým kontrem středem hřiště utekli na dvougólový rozdíl. Po sedmi minutách hry jsme si kalich hořkosti vypili do dna, kdy Sam Kacerovský ve snaze odkopnout míč z před brankového prostoru,  nešťastně poslal míč do vlastní branky. Ve 38. minutě mohl snížit po hezké akci Filip Hofman, ale jeho tvrdou střelu domácí brankář vyrazil na roh. První poločas jsme prohráli vysoko 4:1, ale dění na hřišti tak vysokému rozdílu ve skóre neodpovídalo. Vstup do druhého poločasu byl o poznání lepší než do prvního, vypracovali jsme si tři dobré příležitosti ke skórování, ale opět jsme byli ve finální fázi nepřesní. Obzvlášť tvrdá střela Lukáše Saláka měla gólové parametry, ale chrudimský brankář se blýskl hezkým zákrokem. Neméně povedeným zákrokem, pár minut poté vychytal v obrovské šanci i Filipa Hofmana. Když v 57. minutě domácí zvýšili po nenápadné akci na 5:1, zhasla nám i ta nejmenší jiskřička naděje na zdramatizování utkání. Domácí se gólově prosadili ještě dvakrát a ukázali, že jejich útok oprávněně patří k těm nejlepším v soutěži. Přesto, že se nám zápas v Chrudimi nevydařil, kluci zaslouží za podzimní část pochvalu, protože sedmé místo a zisk 33 bodů je skvělý počin.

Branky: Fikrle Šimon

Asistence: Hofman

ŽK: 45´ Kolářík