Junior Chomutov - SK Petřín Plzeň 9:2

13. 1. 2019

Junior Chomutov - SK Petřín Plzeň  9:2 (Kolářík, Vaňourek)

V rámci zimní přípravy, jsme sehráli první přípravné utkání s týmem Junior Chomutov, který hraje stejnou soutěž jako my, pouze jinou skupinu. Po fyzicky náročném prvním týdnu nutné zimní dřiny, kterou fotbalisté namají moc rádi, ale potřebujou jí, se ve velmi kombinované sestavě (absence pilířů zadních řad - zdravotní důvody) postavili proti nabuzeným domácím, který nám chtěli vrátit jednoznačnou porážku z léta roku 2017. Od úvodních minut nás domácí přehrávali, hýřili pohybem a my jen ztěžka zachytávali jejich rychlé útoky. Kluci se nemohli herně chytit, kazili jednoduché přihrávky a všude byli o krok pozadu. Jen díky Ondrovi Petrovi skončil první poločas výsledkem 4:1. My jsme se prosadili z pokutového kopu, kdy si na přihrávku Kuby Höniga mezi obránce naběhl Filip Hofman, kdy byl následně faulován a nařízený pokuotový kop s přehledem proměnil Vena Kolářík. Druhý poločas se odehrával ve stejné režii jako ten první, kdy domácí byli fotbalovější, pohyblivější a na klukách se zřejmě projevovala fyzická únava. Domácí ve druhém poločase postupně přidali pět branek, nám se podařilo skórovat jednou, kdy Filip Hofman šikovně pronikl do pokutového území, kde zpětnou přihrávkou  před branku oslovil Filipa Vaňourka, který ve skluzu skóroval. První přípravný zápas jsme tedy výsledkově ani herně nezvládli a po zásluze prohráli 9:2.

Branky: Kolářík (p), Vaňourek

Asistence: Hofman

Petr

Šiml - Novák        Hrdina       Domanský       Sieber

Hrdlička        Olach      Hönig     Křemenák - Hofman

Kolářík - Vaňourek         Frank

Před Vánocemi (16.12.2018) jsme se zúčastnili halového turnaje v Chamu, kde jsme v konkurenci 10 týmu obsadili celkové 5. místo. V základní skupině jsme v prvním zápase prohráli s domácím ASV Cham 2:0, kdy jsme nedokázali proměnit i ty nejvyloženější šance. Ve druhém turnajovém utkání jsme porazili SpVgg Landshut vysoko 5:1, kdy naše branky vstřelili 2 x Honza Pleticha, Tadeáš Sieber, Fanda Gožo a Vena Kolářík. Třetí utkání jsme opět vyhráli, kdy jsme porazili FC Passau 3:0, kdy se dvakrát trefil Fanda Gožo a jednu branku přidal Kuba Hönig. Ostatní výsledky ve skupině rozhodly o tom, že v posledním skupinovém utkání jsme museli vyhrát, aby jsme postoupili do semifinálových bojů. Soupeřem nám byl SV Wacker Burghausen. Tento zápas jsme ale nezvládli a po boji těsně  prohráli 2:1, kdy naší jedinou branku vstřelil Kuba Hönig. Ve skupině jsme skončili třetí se ziskem 6 bodů. Třetí místo ve skupině nám přisoudilo zápas o 5. místo proti SpVgg GW Deggendorfu, který jsme díky brance Veny Koláříka vyhráli a obsadili tak konečné páté místo. Turnaj vyhrálo družstvo FC Dingolfing, které ve finále porazilo domácí Cham.

Branky: Gožo 3, Pleticha 2, Hönig 2, Kolářík 2, Sieber