FK Teplice U19 - SK Petřín Plzeň U19 2:1(1:0)

12. 9. 2023

FK Teplice U19 - SK Petřín Plzeň U19 2:1(1:0) Kolářík

Na teplické Stínadla jsme jeli se smělým cílem pokusit se protáhnout vítěznou sérii  na sedm zápasů, zůstat tak na čele soutěže, ale i bod za remízu by jsme brali všema deseti, protože v téhle těžké soutěži se každý bodík počítá a je hodně cenný, zvlášť ze hřiště "a týmu" dorostu ligových Teplic. Věděli jsme, že to ale nebude jednoduché, protože předchozí dva vzájemné zápasy jsme nezvládli a vždy odcházeli poražení. Před samotným začátkem jsme museli čelit první nepříjemnosti, kdy do utkání nemohl kvůli zranění nastoupit Ondra Petr a v brance dostal příležitost Jára Vytisk. Do utkání jsme neměli špatný vstup, dobrým pohybem, presováním teplické rozehrávky se nám podařilo otupit úvodní tlak domácích, kdy jsme ani my nezůstali pozadu a vytvořili si náznaky nebezpečných situací. Jenže v 8. minutě jsme snad z první vážnější situace inkasovali, kdy jsme na chvíli nechali hodně prostoru domácímu útočníkovi, který vstřelil v minulém kole hattrick proti Viktorce Plzeň a ten nabídnutou šanci přetavil v úvodní gól. Obdržená branka nás nezlomila, pokračovali jsme v dobrém výkonu a hrál se z obou stran vyrovnaný zápas, kdy domácí hráči měli mírně navrch v držení míče. V závěru prvního poločasu nás od druhé inkasované branky zachránil Jára Vytisk, který pohotovým zákrokem vychytal hráče Teplic v gólové příležitosti. Na poločasovou přestávku se tedy odcházelo za jednobrankového vedení Teplic. Rovněž i vstup do druhého poločasu byl z naší strany dobrý,  domácí kombinovali na vlastní polovině, ale do brankových příležitostí se nedostávali. Kluci makali, pohybem se vyrovnali soupeři a postupem času jsme se začali dostávat mnohem častěji do nebezpečných prostorů i my a hnali se za vyrovnáním. Když už visel na vlásku vyrovnávací gól po šancích Patrika Šedivého, Filipa Hofmana a Lukáše Saláka, který nedosáhl na zadní tyči na míč o pár centimetrů, přišel jak to bývá ve fotbale zvykem trest. Hráči Teplic podnikli do naší otevřené obrany rychlý brejk a odskočili v 78. minutě na rozdíl dvou branek, což byla pro kluky v této fázi hry a dění na hřišti hodně studená sprcha. Jenže z té se rychle oklepali, zápas v hlavě nezabalili a snažili se zápasem ještě něco udělat.  Za aktivitu jsme byli dvě minuty před koncem hrací doby odměněni snižujícím gólem, kdy se v pokutovém území Teplic dostal k dlouhému autu Matěje Špilara k míči Václav Kolářík, v zakončení zachoval klidnou hlavou a technickou střelou snížil (2:1). Do konce zápasu i s nastavením zbývalo ještě 5 minut, takže vyrovnání, které si kluci za svůj předvedený výkon zasloužili, nebylo nereálné. Domácí Teplice znervózněli, začali nefotbalově tahat čas, ale i přesto jsme si v samotném závěru vypracovali rohový kop. Po jeho zahraní, kdy se do pokutového území vydal i Jara Vytisk, minul Honza Pleticha míč hlavou o pár centimetrů a my jsme tak museli zkousnout hořkost porážky. Kluci i přesto zaslouží pochvalu za předvedený výkon, protože do závěrečného hvizdu rozhodčího domácí Teplice trápili a remízový konec, za průběh hry by byl spravedlivý.

Branky: Kolářík

Asistence: Špilar

ŽK: 86´ Salák