Jdi na obsah Jdi na menu

FK Tatran Prachatice - SK Petřín Plzeň 4:6

6. 5. 2018

FK Tatran Prachatice - SK Petřín Plzeň  4:6   (Hrdina 2, Frank. Pleticha, Hofman, Kolářík)

Po dvou nepovedených zápasech jsme cestovali na jih Čech, do Prachatic a postavení v tabulce nám velelo ziskat tři body a po dlouhé době se tak radovat z ligového vítězství. Úvod zápasu nám vůbec, ale vůbec  nevyšel, když jsme už v 6. minutě prohrávali 2:0. Góly do naší sítě padly po dvou téměř identických situacích, kdy jsme si na naší pravé straně nepohlídali prachatický rychlík, hráče, který nám svojí rychlostí a přímočarostí dělal velké problémy.  Postupem času jsme se dostávali více do hry a začali mít i územní převahu. Naše aktivita přinesla ovoce v podobě kontaktního gólu. Adam Hrdlička se uvolnil na středu hřiště, navedl si míč k zakončení a tvrdou střelou nechal vyniknout soupeřova brankáře, který jí pouze vyrazil do prostoru, kde v té době operoval Martin Frank, pro kterého už nebyl problém míč uklidit do prachatické branky. Ve 24. minutě už bylo ale vyrovnáno, kdy jsme byli svědky fotbalové lahůdky. Dan Křemenák ocentroval z levé strany balon před vápno, kde ho Olda Šiml chytře přenechal nabíhajícímu Dávovi Hrdinovi, který prvním dotekem z dobrých 20 metrů vyslal na prachatické zařízení výstavní střelu, kdy tzv. "angličanem" skoro v šibenici rozvlnil síť. Od vyrovnávacího gólu jsme měli navrch, kdy jsme jen díky špatné finální části nepřidali další gól. První třetina skončila  remízou 2:2. Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit lépe, ale opět jsme si nepohlídali rychlý brejk a znovu prohrávali. Soupeře jsme fotbalově a kombinačně přehrávali, ale bohužel jsme vždy ztroskotali na špatné předfinální fázi. Soupeř hrozil prakticky jen z rychlých protiútoků. Vyrovnání jsme se dočkali až v poslední minutě druhé třetiny, kdy autorem radostného okamžiku byl Honza Pleticha, který s přehledem proměnil samostatný nájezd po průnikové přihrávce středem hřiště od Veny Koláříka. Na druhou přestávku se odcházelo opět za nerozhodného stavu 3:3. Třetí třetinu jsme začali povzbuzeni o vyrovnávací gól aktivněji než domácí a tím jsme je dostali pod menší tlak. Soupeř začal mít problémy se zachytáváním křídelních náběhů a čím dál víc jsme se dostávali do nebezpečných pozic ke vstřelení gólu. V 69. minutě jsme se konečně dočkali a zcela po zásluze. Vstřelené brance předcházel "ťukes" ve sředu hřiště v podání Martina Olacha, Fandy Goža a Honzy Pletichy, kdy posledně jmenovaný přihrávkou do levé strany  oslovil Filipa Hofmana, který si pohrál s bránicím hráčem a kolem brankáře nás poslal do jednobrankového vedení 3:4. Neuběhla ani minuta a radovali jsme se z pátého gólu. Nadobře zahraný přímý kop v podání Marťase Olacha si naskočil Vena Kolařík a pro něj netypicky hlavou rozjásal hodně hlasitou skupinku našich fandů. Krátce po rozehrání v 71.minutě se autor našeho pátého gólu dopustil ve středu hřiště faulu na nejlepšího hráče domácích, za který byl potrestán "vyloučením" a do hry už nezasáhl. Jeden z domácích hráčů se postavil k zahrání přímého kopu a z dobrých 25!!! metrů nachytal na švestkách našeho brankáře Matěje Haranta, který k údivu všech kapituloval. Tento okamžik domácí nabudil a naší euforii z rychle vstřelených dvou gólů utlumil. Nicméně bojovností a vůlí našich hráčů vítězně zvládnout tento zápas jsme domácí tlak ustáli a v 85. minutě přidali vítězný gól. Sólový nájezd dua Martin Frank - Dáva Hrdina, prvně jmenovaný vyřešil nejlépe jak mohl - týmově, kdy potažením balonu vytáhl domácího brankáře z brány, aby pak mohl před odkrytou branku předložit lahůdku Dávovi Hrdinovi, pro kterého už nebyl žádný problém zavěsit - 4:6. Tento stav vydržel až do konce zápasu, takže jsme se mohli radovat ze získaných tří bodů.

Branky: Hrdina 2, Frank, Pleticha, Hofman, Kolářík

Asistence: Hrdlička, Křemenák, Kolářík, Pleticha, Olach, Frank