Jdi na obsah Jdi na menu

FK Tachov - SK Petřín Plzeň 0:10 (0:6)

1. 3. 2020

FK Tachov - SK Petřín Plzeň  0:10 (0:6)  Frank 3, Olach 2, Kolářík, Kacerovský, Hönig, Sieber, Kalas

Další přípravný zápas jsme odehráli v Tachově a záměr byl jasný, vyhrát, protočit sestavu a vyzkoušet kluky na různých postech. Od úvodních minut jsme na hřišti dominovali, byli pohyblivější, fotbalovější a ukázalo se, jak velký rozdíl je mezi krajským přeborem, kde je Tachov na třetím místě a českou divizí žáků. Domácí se ale nevzdávali a svojí aktivní hrou naše útoky eliminovali. Gólově jsme se prosadili až v 17. minutě, kdy Martin Frank uvolnil Venu Koláříka, který povedenou střelou z hranice velkého vápna otevřel náš střelecký účet. O minutu později to už bylo 0:2, kdy si Filip Hofman navedl z levé strany míč do středu hřiště, chytrou přihrávkou našel v pokutovém území Tachova zcela volného Martina Franka, který zachoval klidnou hlavu a mazácky obstřelil domácího gólmana. Ve 20. minutě jsme vedli už o tři góly, kdy se po přihrávce Martina Franka mezi obránce míče zmocnil Kalas, svým důrazem a notnou dávkou štěstí se zbavil dvou soupeřů a střelou k tyči skóroval. Povedenou pětiminutovku uzavřel čtvrtým gólem Kuba Hönig, který zužitkoval přihrávku proti noze od Martina Franka, kdy z hranice velkého vápna vypustil tvrdou střelu, po které se domácí brankář  jen podíval.  Ve 31. minutě to už bylo 0:5, kdy autorem branky byl Martin Olach, který po přihrávce Kuby Höniga poslal z levé strany střílený centr před branku Tachova, na který však nikdo z našich nabíhajících hráčů nedosáhl, a míč k překvapení všech zapadl přesně k pravé tyči domácí branky. V poslední minutě prvního poločasu střelecký účet uzavřel výborně hrající Martin Frank, který si naběhl na přesný centr Veny Koláříka z pravé strany, a pohotovou střelou z otočky rozvlnil síť tachovské branky po šesté. První poločas jsme zaslouženě vyhráli 0:6, kdy jsme domácí pustili do gólové příležitosti pouze jednou, kdy domácí borec k údivu všech netrefil z malého vápna naší zcela odkrytou branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili ve stejném tempu v jakém jsme odehráli ten první,  domácí hráče  téměř k ničemu nepouštěli a na hřišti jasně dominovali. K dalšímu navýšení skóre došlo v 50. minutě, kdy se po přizvednutém centru Filipa Hofmana dostal k míči Tadeáš Sieber a pohotovou pěknou střelou z halfvoleje vymetl levý horní růžek tachovské branky. O šest minut později přišel centr z naší pravé strany, povedená hlavička Filipa Hofmana, kterou brankář vyrazil k zcela volnému Martinovi Olachovi, který nezaváhal  a skóre navýšil na 0:8.  V 63. minutě se ke slovu dostal opět Martin Frank, který si naběhl na průnikovou přihrávku středem hřiště od Kuby Höniga a svojí pohotovou střelou podél brankáře zkompletoval svůj hattrick. Pak musel díky naší nekoncentrovanosti v obranné fázi vytáhnout dva skvělé zákroky Jarda Vytisk a tím domácím překazil radost ze vstřelení alespoň čestného gólu. Tečku za zápasem udělal Sam Kacerovský, který s Martinem Frankem doslova vyšachoval domácí obránce a po několika přihrávkách z prvního doteku skóroval do prázdné branky Tachova, čímž uzavřel střelecký účet na 0:10.

Branky:  Frank 3, Olach 2, Kolářík, Kacerovský, Hönig, Sieber, Kalas

Asistence:  Frank 4, Hofman 3, Hönig 2, Kolářík