FK Slavoj Vyšehrad - SK Petřín Plzeň 0:5 (0:3)

15. 9. 2022

FK Slavoj Vyšehrad - SK Petřín Plzeň   0:5 (0:3)  Hofman 2, Šmíd, Frank (p), Šedivý

K zápasu na Vyšehradě jsme díky hustému silničnímu provozu dorazili půlhodinu před výkopem, takže předzápasová příprava proběhla na palubě autobusu. Následovalo rychlé rozcvičení a mohlo se jít na věc. Hektická předzápasová půlhodinka se na našem výkonu v úvodu vůbec neprojevila, naopak jsme na soupeře doslova vlétli a po sedmi minutách hry jsme vedli už o dva góly a domácí se stěží dostali na naší polovinu hřiště. Nejprve ve druhé minutě obránce Vyšehradu zahrál v pokutovém území rukou a pískala se penalta. K té se postavil Martin Frank a s přehledem jí proměnil. V 7. minutě se k exekuci rohového kopu postavil Filip Hofman, jeho nepovedený centr srazil na hranici velkého vápna jeden z obránců domácích, kde se do míče opřel Michal Šmíd a dělovkou do šibenice vyšehradské svatyně málem protrhl síť. Brzké vedení a místy až drtivý tlak kluky zřejmě uspokojil a místo aby jsme domácí dorazili, začali jsme dělat fotbalové věci jinak, hrát nesmysly a soupeře nechali nadechnout. Nebýt pohotových zákroků Ondry Petra a fotbalového štěstíčka mohlo to po 15 minutách hry vypadat jinak. Nebylo to tak, že by nás Vyšehrad zatlačil, přehrával, ale hloupými chybami, ztrátou koncentrace jsme jim šance doslova darovali. Na výkon z úvodu zápasu nás vrátila gólová šance Patrika Šedivého, který po hezké kombinaci málem přepůlil břevno vyšehradské branky. Gólové radosti se Patrik Šedivý dočkal ve 27. minutě, kdy si naběhl před branku na přihrávku Filipa Hofmana a s pomocí obránce Vyšehradu dopravil míč do branky a zvýšil na 0:3, což vydrželo do poločasové přestávky. Vstup do druhého dějství nám vyšel taky na výbornou. Po čtyřech minutách hry utekl po naší pravě straně zadákům Vyšehradu Martin Frank, přesným centrem přes pokutové území našel na druhé straně volného Filipa Hofmana, který střelou z první o tyč tzv. "angličanem" zvýšil naše vedení o čtyři branky. Pověstného "bůra" jsme se dočkali v 63. minutě, kdy si na hezký centr Honzy Tremla naskočil v pokutovém území soupeře nejvýše Filip Hofman a hlavou rozvlnil síť vyšehradské svatyně popáté. Do konce zápasu jsme měli hru pod kontrolou, měli lepší pohyb, lépe kombinovali, akorát se nám nedařilo podle představ ve finální fázi. Mezi střelce se už nikdo nezapsal, takže jsme si za vítězství 0:5 odvezli z Vyšehradu důležité tři body. Kluci zaslouží za předvedený výkon, kromě desetiminutového herního výpadku v prvním poločasu, opět velkou pochvalu.

Branky: Hofman 2, Šmíd, Frank (p), Šedivý

Asistence: Hofman 2, Treml, Frank

ŽK: 67´ Flachs