FK Pardubice - SK Petřín Plzeň U19 2:2 (2:1)

16. 4. 2023

FK Pardubice - SK Petřín Plzeň U19 2:2 (2:1) Hájek, Šedivý

Remízou s Pardubicemi jsme prodloužili sérii zápasu, kdy jsme neprohráli na "pět" a kluci potvrzuji že do téhle soutěže prostě patří. Bohužel jsme v utkání dvakrát prohrávali a to hned z úvodu prvního poločasu, kdy jsme zbytečně ztratili na útočné polovině míč a soupeř po rychlé akci skóroval. O pět minut později jsme ale vyrovnali, kdy se na levé straně hřiště uvolnil Filip Hofman a přihrávkou na zadní tyč vybídl ke skórování Josefa Hájka, pro kterého dopravit míč do pardubické branky bylo lehkou záležitostí. Jenže remízový stav vydržel do 38. minuty, kdy jsme se opět dopustili zbytečné chyby na půlce Pardubic a domácí z rychlého brejku trestali. (2:1). Ve druhém dějství se nám podařilo po zásluze vyrovnat, kdy si na dlouhý pas Sama Kacerovského naběhl Patrik Šedivý a svým šedesátimetrovým sprintem se dostal za záda posledního hráče Pardubic a křížnou střelou na zadní tyč vyrovnal. Dvacet minut před koncem měl na kopačce rozdílovou branku Filip Hofman, ale v gólové příležitosti nastřelil pouze nohy vyběhnutého brankáře. Poté měli zase Pardubice vyloženou šanci na vstřeleni gólu, kterou Ondra Petr za pomoci obrany výtečně zlikvidoval. Konečná remíza je naprosto zasloužená a bod z venku do průběžné tabulky je velice cenný,  zvlášť po výsledcích z ostatních zápasů. Kluci až na pár momentů podali opět výborný výkon. Jedna pochvala malinko větší patří Honzovi Pletichovi ml., který velmi dobrým výkonem pomohl vybojovat bod, když nastoupil v základní sestavě po půlroční pauze po operaci kolene.

Branky: Hájek, Šedivý

Asistence: Hofman, Kacerovský

ŽK: 45´ Pleticha