FK Mladá Boleslav B - SK Petřín Plzeň U19 1:1 (1:0)

31. 5. 2023

FK Mladá Boleslav B - SK Petřín Plzeň U19 1:1 (1:0) Šmíd

Do Mladé Boleslavi jsme jeli z cílem uhrát potřebný poslední bod, který by nám dal záruku záchrany v lize dorostu. Úvod utkání nám vyšel velmi dobře, vypracovali jsme si dobré příležitosti otevřít skóre, ale bohužel jsme byli nepřesní ve finální fázi. Hrál se rychlý fotbal, oba týmy měli dobrý pohyb a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Po zbytečném faulu skoro na půlce hřiště domácí zahrávali standartní situaci, na míč letící do pokutového kopu jsme reagovali špatně, nechali ho popadnout a nikým neatakovaný  hráč Boleslavi hlavou přehodil bezmocného Ondru Petra. V závěru prvního poločasu jsme mohli vyrovnat, kdy po závaru v pokutovém území domácích se do velké šance dostal Václav Kolářík, ale k naší smůle se mu nedokázalo protlačit míč do branky. První poločas jsme sice prohráli 1:0, ale rozhodně jsme nebyli horším týmem a k vyrovnání jsme měli hodně blízko. Do druhého poločasu jsme přešli na systém se dvěma útočníky  z jasným cílem vyrovnat. To se nám podařilo po hodině hry, kdy Honza Flachs vymyslel pro domácí zadáky překvapivou přihrávku za obranu, na kterou si naběhl Michal Šmíd a tvrdou ránou do horní části domácí svatyně zaslouženě vyrovnal. O deset minut později jsme mohli jít do vedení, kdy si po pravé straně hezky uvolnil Lukáš Salák, zpětnou přihrávku oslovil Martina Franka, který pohotově zakončil, ale míč letící do šibenice vytáhl konečky prstů mladoboleslavský brankář. V závěru zápasu domácím viditelně docházeli síly, ale bohužel se nám nepodařilo zlomit zápas do vítězného konce. Po prohrách Písku a Kladna nám dal získaný bod za remízu v Mladé Boleslavi naprostou jistotu záchrany v lize dorostu a uchování téhle soutěže na SK Petřín Plzeň pro další fotbalovou sezónu. Zpáteční cesta  z Mladé Boleslavi byla hodně veselá, byla to jízda.