Jdi na obsah Jdi na menu

FK Baník Sokolov - SK Petřín Plzeň 5:0

13. 1. 2018

První přípravný zápas v zimní přestávce jsme odehráli na umělé trávě v Sokolově. Síly jsme změřili s domácím týmem, který hraje rovněž 1. žákovskou ligu, ale skupinu B. Na rozjezd nás tedy nečekal lehký soupeř, což průběh zápasu ukázal. Začátek utkání nám hrubě nevyšel a v 7. minutě jsme prohrávali už 2:0. Bylo to hodně nepříjemné probuzení ze zimního spánku, kdy jsme se po celou první třetinu nemohli chytit. První gól jsme inkasovali hned v 1. minutě, kdy jsme si nepohlídali rychle rozehraný roh a po prohraném souboji uprostřed našeho obraného území odražený míč napálil do šibenice naší branky domácí obránce. Druhou branku jsme inkasovali z rychlého brejku po zbytečné ztratě na pravé staně při přechodu do útoku. Nedůraz, nedostupování soupeře, prohrané souboje, špatný pohyb, tím jsme se v první třetině prezentovali. Třetí gól jsme dostali v 19. minutě opět po naší hrubé chybě na pravé straně. Vysvobození našeho týmu přišlo závěrečným hvizdem rozhdočího v první třetině. Druhá třetina byla z naší strany již lepší, kdy si většina kluků asi uvědomila, že přijeli hrát do Sokolova fotbal a ne na výlet. Hra se vyrovnala a místy jsme vykouzlili i hezké fotbalové akce. Chyběla nám ale kvalitnější finální přihrávka a zachování klidu před brankou domácích. Domácí hrozili z rychlých brjeků, kdy nás několikrát podržel pěknými zákroky brankář Harant. Jediný gól ve druhé třetině však vstřelili domácí, a to v poslední minutě tohoto dějství. Olach ve středu hřiště neaktivně čekal na přihrávku,  baníkovec ho však předskočil, sebral míč a narýsoval pěknou průnikovou přihrávku do brejku na domácího útočníka, který si se zakončením věděl rady. Stav 4:0 po dvu třetinách nebyl pro nás lichotivý, ale pozitivem byl náš zlepšený výkon a bojovnost. Třetí třetinu jsme začali bojovně, domácí zatlačili, ale pořád tomu chyběla lepší finální fáze, lehkost při práci s míčem. Snad to je pouze důsledkem začátku přípravy a prvním venkovním zápasem po dlouhé zimní přestávce. Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný zápas, domácí však hrozili víc a měli více šancí. Opět nás podržel dobrými zákroky Harant. Brankový účet přípravného zápasu uzavřeli domácí, kdy v 70. minutě využili chybné rozehrávky Goža. První přípravný zápas nám ukázal na čem musíme v zimě zapracovat. Příjemným překvapením z dnešního zápasu jsou výkony Smetáka a Haranta.

Sestava:                            Harant