Jdi na obsah Jdi na menu

FK Admira Praha - SK Petřín Plzeň 1:0p (0:0)

9. 9. 2019

Admira Praha - SK Petřín Plzeň 1:0p  (0:0)

K zápasu o první místo jsme cestovali na hřiště druhého týmu soutěže Admiru Praha. Z předchozích utkání jsme věděli, že nás čeká hodně fyzicky náročný fotbal, plný soubojů, založený na fyzické vyspělosti soupeře. Tomu nasvědčoval i výsledek prvního zápasu domácích s loňským vítezem soutěže Tempem, který Admira vyhrála po penaltovém rozstřelu 1:0. Od úvodní minuty jsme na domácí doslova vlétli a svojí aktivní hrou, dobrým pohybem, napadáním jsme je dostali pod tlak. Admira se zmohla pouze na dlouhé nákopy, se kterými si naše pevná obrana, podpořená vysokou hrou (postavením) Ondry Petra bez větších námah poradila. Za aktivní pojetí hry jsme byli odměněny několika slibnými šancemi ke skórování, které jsme však nedokázali využít. V těch nejgólovějších se nejprve ve 20. minutě ocitl Martin Olach, který dostal nabito zpětnou přihrávkou od Filipa Hofmana po jeho hezkém průniku po levé straně. O tři minuty později jsme spálili druhou gólovku, kdy Lukáš Trojan nadýchaným centrem z pravé strany přes celé pokutové území oslovil osamoceného Filipa Hofmana, který však hlavou, tzv. koníčkem těsně přestřelil domácí branku. Domucí si v prvním poločase vytvořili jednu nebezpečnou šanci, kterou však dobrým zákrokem zneškodnil Ondra Petr. Na poločasovou přestávku se odcházelo za remizového stavu, ale za průběh hry, aktivitu, vytvořené šance, by bylo spravedlivejší naše vedení. Ve druhém poločase se obraz hry změnil, domácí nás zatlačili a svými dlouhými nákopy a fyzickou vyspělostí bušili do našich obraných řad. My jsme se k ohrožení branky Admiry dostávali jen sporadicky, největší hrozbou pro domácí byli naše standartní situace. Naše obranná čtyřka však fungovala na jedničku a vždy dokázala nebezpečnozu akci v zárodku uhasit. Ve druhém poločase nepadly žádné branky, takže utkání skončilo spravedlivou remízou. V prvním poločase jsme byli jasně lepší my, ve druhém měli navrch domácí. Po základní hrací době se body dělily rovným dílem, ale pořád byl ve hře ještě jeden bodík o kterém rozhodovaly pokutové kopy. K zahrání penalt byla nominovaná pětice Honza Pleticha, Vena Kolářík, Lukáš Trojan, Dan Křemenák a Olda Šiml. Penaltový rozstřel jsme nezačali dobře, kdy Honzu Pletichu a Venu Koláříka vychytal domácí brankář výbornými zákroky. Domácí hráči byly stoprocentní, takže z druhého bodu se radovali oni. Nic na tom nezměnili ani naše dva proměněné pokutové kopy Lukáše Trojana a Dana Křemenáka. Stav 4:2 po čtyřech sériích penalt, už Oldu Šimla nepustil k zahrání našeho pátého pokutového kopu.