FC Viktoria Plzeň - SK Petřín Plzeň 7:1 Hrdlička

27. 10. 2017

V městském prvoligovém derby jsme se na "umělce" v areálu 33. ZŠ v Plzni utkali s týmem FC Viktoria Plzeň. FCVP před tímto zápasem rozdával příděli týmům, které se nachází v tabulce nad námi, a proto nás na umělém povrchu nečekalo vůbec nic lehkého. Kluci byli namotivováni sami od sebe, protože řadu z našich borců prošla právě tímto týmem. Hráči věděli, že bez velkého nasazení a odhodlání nemáme šanci dosáhnout jakéhokoliv úspěchu, a že většina si bude muset sáhnout na svoji fyzickou i psychickou hranici. V 17.00 hodin byl zápas rozehrán a od úvodních minut jsme mohli vidět převahu domácích. Kluci, ale nevynechali žádný souboj, makali a technickou vyspělost viktoriánů vyrovnávali svojí bojovností, nasazením a touhou uhrát dobrý výsledek. SKáčko odolávalo, pouštělo se do odvážných brejků a někdy chybělo opravdu málo a mohlo být veselo nejvíce pak při průniku po levé straně Hofmana a jen málo chybělo aby Vojta K. mohl skórovat, opravdu málo chybělo Honzovi P. kdy ve středu hřiště vystihl přihrávku soupeře a chytře se snažil z dálky přehodit vyběhnutého brankáře Viktorky a skórovat mohl i Honza D. opět po úniku na levé straně jeho střelu vyrazil gólman pouze na roh.  Nás drželi výbornými zákroky po celý včerejší zápas oba gólmani jak Matěj i Kuba. První gólové radosti se však dočkali viktoriáni. Ve 21. minutě jsme byli nedůrazní před naší brankou a z takové pološance jsme nešťastně inkasovali. Po obdržené brance jsme chtěli na obdržený gól rychle zareagovat, což se nám téměř podařilo. Ve 25. minutě jsme však nezachytili rychlý brejk vyktoriánů, který se zrodil z naší zbytečné ztráty míče ve středu hřiště a bylo to 2:0. Kluci se ale nevzdávali a nepřestávali ve své fyzicky náročné hře. Odměnou jim za to byl gól, který měl na svědomí Hrdlička, který ve 27. minutě vystihl špatné rozehrávky domácího brankáře, kličkou do protipohybu se zbavil posledního obránce a do prázdné branky pohodlně zakončil. Tímto stavem (2:1) skončila první třetina a nutno podotknout, že zcela po zásluze. Druhou třetinu jsme začali opět nebojácně s velkým nasazením a místy se hrál vyrovnaný zápas. Ve 40. minutě jsme měli dobře rozehraný rychlý přechod do útoku, kdy jsme šli 3 na 1, ale špatnou průnikovou přihrávku na rozběhnutého Hofmana vystihl v té době jediný obránce FCVP, založil rychlý kontr  do otevřené obrany, což nemohlo dopadnout jinak, než třetím  gólem viktoriánů. Tento okamžik byl pro nás krutý, protože místo možného vyrovnání na 2:2 domácí odskočili na rozdíl dvou gólů. Stav 3:1 jsme drželi dlouho, hráli opravdu obětavě na hranici našich možností, ale před koncem druhé třetiny se domácí dočkali čtvrtého zásahu. Bylo to v 57. minutě z pokutového kopu, kdy tomu předcházel zbytečný faul v místech, odkud by se podle mě penalty pískat neměly. Ale budiž, nejsme jako na Tempu a proti nařízené penaltě neměl nikdo žádné komentáře. Viktorián penaltu s přehledem proměnil a na druhou přestávku se odcházelo za stavu 4:1 pro domácí. V třetí a závěrečné třetině jsme chtěli udržet naše nastolené tempo a styl hry, což se nám dařilo, ale opět jsme se v 63. minutě nevyvarovali hrubé chyby uprostřed hřiště, přišli zbytečně o míč, kdy si viktorián jedním dotykem míč posunul na dostřel k naší brance a druhým, krásnou technickou střelou k tyči, nedal našemu brankáři sebemenší šanci. Stav 5:1 jsme drželi až do 80. minuty, kdy jsme v rozmezí jedné minuty inkasovali dvakrát na konečných 7:1. Co závěrem napsat? Všichni kluci dnešní zápas odmakali na hranici svých možností, místy jsme byli viktoriánům vyrovnaným soupeřem, ale nakonec se projevilo to, proč jsou kluci z FCVP právě v tomto klubu. Našim hráčům patří poděkovaní, že zápas i za nepříznivého vývoje odmakali a mohli se petřínským divákům odměnit svým bojovným výkonem. Za týden nás čeká poslední zápas ligového podzimu 2017 proti v této sezóně dobře hrajícímu týmu Bohemians Praha. Přijďte tedy naše kluky povzbudit a společně, za pomocí vašich hlasivek, získat poslední tři podzimní body.

Nezapomeňte se podívat na našich stránkách do rubriky "Zimní příprava", kde jsou vypsané zimní turnaje, zápasy, soustředění atd.

Góly:  Hrdlička