FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeň 8:2 Domanský, Gožo

22. 10. 2017

V 11. ligovém kole jsme cestovali do Prahy na hřiště FC Tempo Praha. Z minulé sezóny jsme věděli, že to nebude jednoduchý zápas, protože domácí hrají s velkým nasazením na hranici povolené tvrdosti a nevypouští žádné souboje. K tomu když přidáme neslušně vykřikující fanoušky (rodiče)!!! Tempa, opravdu nás nečekalo nic lehkého. Každý zápas ale začíná za stavu 0:0. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a domácím se vyrovnali v každé fotbalové dovednosti. Hra byla vyrovnaná s mírnou územní převahou domácích. Kluci bojovali, nenechali Tempu ani kousek trávníku zadarmo. V soubojích exceloval Haas se Žemličkou, kdy jejich zarputilost a tvrdost byla příkladná. V první vážnější situaci se v 5 minutě ocitli domácí, kdy míč směřující do brány na poslední chvíli z brankové čáry vykopl na rohový kop Hofman, kterého po odkopu míče dojel zcela zbytečně  domácí útočník. Byli jsme to ale my, kdo se radoval ze vstřeleného gólu jako první a udělali tak velkou radost početné ekypě našich fanoušků. V 10. minutě převzal na polovině hřiště přihrávku Kolařík, nasadil k úprku k brance, uvolnil se přes obránce a po otočce s míčem  poslal přihrávku zcela volnému Domanskému, který si míč jedním dotekem zpracoval a druhým ho chladnokrevně poslal pod horní tyč branky Tempa. Po vstřelené brance jsme se dostali pod menší tlak domácích, ale naší aktivitou, nasazením jsme odolávali. Ve 24. minutě jsme mohli náš výkon vyšperkovat druhým gólem, ale po tvrdé ráně Domanského předvedl domácí brankář skvělý reflexivní zákrok a překazil nám radost. První třetina tak skončila 0:1 pro nás a musím říct, že zcela po zásluze. Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit stejným stylem jako v první, ale od úvodních minut jsme se dostávali pod tlak domácích a někdy i se štěstím odolávali. Ve 46. minutě jsme však už inkasovali, kdy si v prostoru před brankou nepočínal dostatečně důrazně náš brankář Martínek, a domácí se hodně zadarmo dostali k vyrovnání stavu utkání. Na vyrovnávací gól mohl v 50. minutě odpovědět do té doby aktivně hrající Hofman, ale jeho střelu do odkryté  branky vykopl z brankové čáry domácí obránce. Chvíli na to musel ze hry odstoupit, kvůli zranění  Vaňourek, který svým pohybem a tvrdostí v osobních soubojích dělal domácím velké problémy.  S jeho odchodem jakoby odešla i naše bojovnost a na pár vyjímek jsme na hřišti přestali zcela existovat. V této době se utkání  zlomilo v náš  neprospěch a během 8 minut jsme třikrát inkasovali a vždy to bylo po prohraných osobních soubojích, které jsme prohráli svojí laxností, nedůrazem a neplněním daných pokynů. Druhou třetinu jsme prohráli 4:0 a domácí tak otočili zcela po zásluze stav utkání na 4:1. Do třetí třetiny jsme vstupovali s odhodláním, že se o dobrý výsledek pokusíme ještě porvat a navázat na náš výkon z první třetiny. Opak byl ale pravdou, Tempo nás přehrávalo a netrvalo dlouho a domácí se dočkali pátého gólu, a to v 65. minutě. Na další gól se čekalo deset minut, kdy se Tempo trefilo po šesté. Výkon některých našich borců byl v této době hodně bez šťávy a chuti a stojí za zvážení, jestli si vůbec uvědomují, že takhle se prostě ligový fotbal nehraje. Jména se zatím tady neobjeví, každy si musí sáhnout do svědomí sám, ale jednou doba hájení skončí. Během dalších 10 minut jsme inkasovali ještě dvakrát a v 87. minutě to bylo 8:1 pro Tempo. Skóre zápasu uzavřel v 90. minutě Gožo, který s přehledem proměnil pokutový kop, nařízený za faul na něho. Co se ale stalo poté do fotbalu nepatří, zvlášť když se jedná o osobu, která by měla jít mladým fotbalistům příkladem. Za rozhodnutého stavu, nic říkající penaltu komentovat slovy "To jsi si pomohl, máš radost?" a zapříčnit tak po zápasu u hráčů domácích nepodání ruky Gožovi fakt na fotbalové trávníky nepatří a zcela podtrhuje úroveň chování a povzbuzování  fanoušků Tempa. Zápas jsme si však prohráli sami na hřišti, kdy někteří jedinci asi nepochopili, že se fotbal hraje 90 minut a že s takovým přístupem se prostě 1. žákovská liga hrát opravdu nedá. Za necelý týden změříme síly s plzeňskou Viktorkou, favoritem soutěže a pokud chceme uspět, budeme muset předvést úplně jiný výkon než proti Tempu.

Góly:  Domanský, Gožo

Asistence:  Kolařík

Sestava:                        Harant - Martínek