Jdi na obsah Jdi na menu

FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeň 2:3p (0:0)

4. 11. 2019

FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeň 2:3p  (0:0)  Frank 2

K poslednímu zápasu podzimní části sezóny jsme cestovali na hřiště lídra soutěže Tempo Praha, které do té doby prohrálo pouze dvakrát po penaltových rozstřelech, pyšní se nejlepší obranou, kdy obdrželo nejméně branek ze všech týmů a v útoku si rovněž počínalo velmi dobře, kdy v deseti zápasch nastříleli 41 golů. Tempo se v minulých vzájemných zápasech prezentvalo kvalitní kombinančí hrou, velkým nasazením a fyzickou vyzrálostí. Čekal nás tedy velmi těžký zápas a jakýkoliv bodový zisk by pro nás znamenal malé vítězství. Kluci se povzbuzení týmovou výhrou nad Táborskem  vrhli na soupeře v maximálním nasazení a od úvodních minut se hrál z obou stran rychlý, fyzicky náročný fotbal. Hned v úvodu v rozmemí 2. až 3. minuty  jsme si vypracovali dvě velmi slibné situace, které  zaváněli vstřelením úvodní branky. Jak už to bývá pravidlem, viz. předchozí zápasy, jsme tyto šance nevyužili. Zakončení Kuby Höniga a Filipa Hofmana jen těsně minulo brankovou konstrukci. Domácí byli naším nasazením zaskočeni, ale postupně hru vyrovnali, hrál se opravdu hodně líbivý rychlý fotbal. Ve 38. minutě jsme si vypracovali další gólovou situaci, ve které jsme opět nedokázali zavěsit. Filip Hofman po pěkné kombinaci z jednoho doteku po ose Kacerovský - Hönig - Hofman se ocitl sám před brankářem, ale jeho křížná střela k naší smůle skončila snad centimetr vedle tyče. V závěru prvního poločasu jsme kopali rohový kop, kdy se míč v pokutovém území odrazil k volnému Oldovi Šimlovi, který pohotovou střelou nedokázal přesně zacílit do opuštěné branky domácích. Následně byl rozhodčím ukončen první poločas, ve kterém jsme si vypracovali řadu gólovek, a kdyby se do šaten odcházelo za našeho vedení 0:3, nikdo by se nemohl divit. Začátek druhého poločasu se nám ale vůbec nevydařil. Hned z první akce domácích  jsme inkasovali. Po nedůrazném obranném souboji Honzy Pletichy se k propadlému míči dostal hráč Tempa a tečovanou střelou o clonícího Radka Žemličku, trefil přesně k tyči. Záhy jsme museli vystřídat kvůli zranění Radka Žemličku, kterého nahradil ofenzivní žolík Martin Frank. Obdržený gól kluky ale nezlomil, ty neslevili ze své aktivity a odměnou jim byl vyrovnávací gól. Ve 44. minutě začal úřadovat Martin Frank. Ten využil svým aktivním napadáním váhavé rozehrávky mezi domácími obránci  s brankářem, kdy doběhl nepovedenou přihrávku a technickou střelou kolem překvapeného brankáře vyrovnal. V 52. minutě se drobné chyby nevyvaroval náš brankář Ondra Petr, který pomaleji zareagoval na dlouhý pas směřující na domácího útočníka, v souboji s ním byl pozdě, fauloval a rozhodčí písknul pokutový kop. K té se postavil 15-ti gólový střelec soutěže Filip Mikeš a chladnokrevně penaltu proměnil. V tu chvíli to bylo pro náš tým hodně nespravedlivé, protože horším týmem jsme rozhodně nebyli. V 62. minutě jsme však opět pohrdli gólovkou. Martin Frank se po hezké kombinaci středem hřiště dostal do samostatného úniku, ale tentokrát ho brankář Tempa svým rychým výběhem vychytal. Běžela 68. minuta a opět samostatný únik, tentokrát v podání Filipa Vaňourka, kdy opět nevyzrál do domácího gólmana. Tomu, ale však předcházela sporná situace, kdy na hřišti ležel domácí hráč, tempáci přestali hrát, ale rozhodčí však nechal pokračovat ve hře. Je otázka, zda by nás hřál u fotbalového srdce, takhle vstřelený vyrovnávací gól.  V 73. minutě v souboji o míč došlo ke střetu hlavami Oldy Šimla s domácím borcem, kdy museli být oba po ošetření s krvavým zraněním střídání. Za zmínku stojí, že ke zranění Oldy Šimla došlo téměř na stejném místě jako v posledním vzájemném zápase, kdy si tenkrát ze souboje odnesl zlomenou klíční kost. Když už se zdálo, že na body nedosáhneme, vyslal Honza Pleticha přesným dlouhým pasem do samostatného úniku Martina Franka, který tentokrát nezaváhal, vyrovnal a na hřišti Tempa vypukla euforie. Nerozhodný stav vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího a tudíž se šlo  na penaltový rozstřel.

K první naší penaltě se postavil Kuba Hönig a s přehledem proměnil. Hráč Tempa vyrovnal. Druhá penalta v podání dvougólového Martina Franka byla rovněž gólová, ale rovněž i hráč Tempa nezaváhal a srovnal. Naší třetí penaltu se štěstím proměnil Vena Kolářík. Pak přišli velké chvíle Ondry Petra. Třetí penalta domácích, veleskok k tyči a míč chycen. K naší čtvrté penaltě se postavil Lukáš Trojan a ač mírně znervozněn hlavním rozhodčím, který si "musel" jít na půlku ověřit nějaké nejasnosti v exekuci pokutových kopů, neomylně zavěsil. Čtvrtá penalta domácích a Ondra Petr podruhé. Opět veleskokem k tyči míč vyrazil na tyč od které se odrazil do jeho hlavy a k naší radosti  zůstal míč před brankovou čárou. V tu chvíli odšpuntoval výbuch radosti nejen na hřišti, ale i v ochozech, kde jsme měli velkou podporu fanoušků,.

Kluci si za svůj výkon zasloužili vyhrát, předvedli týmový fyzicky náročný fotbal a až do konce, poslední vteřiny si šli za ziskem jakéhokoliv bodu ze hřiště favorizovaného Tempa !!!!!  Rvoněž i hráči Tempa předvedli dobrý výkon, ukázali že jsou právem na předních místech soutežě, ale dnes jsme měli větší vůli po vítězství my. Byl to prostě fotbal s velkým "F".

Branky: Frank 2

Asistence: Pleticha

ŽK: 53´ Olach, 76´ Hrdlička