FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeň 2:0 (1:0)

25. 3. 2019

FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeň  2:0 (1:0)

První soutěžní jarní zápas jsme odehráli na horké půdě Tempa. Utkání mělo svůj náboj už před začátkem, neboť se hrálo o první místo v české divizi žáků. Tomu odpovídala předzápasová příprava a odhodlání kluků a mírná nervozita na nich byla vidět už před samotným odjezdem do Prahy. Utkání začalo ve vysokém tempu a my jsme s domácími, kteří byli mírními favority, drželi krok. Bojovalo se o každý centimetr hřiště a místy to bylo hodně vyhrocené. Postupně přibývali šance na obou stranách, kdy se několikrát vytáhl Ondra Petr a zachránil nás vynikajícími zákroky od inkasované branky. Ale i my jsme hrozili, obzvlášť krásná střela Davida Hrdiny z dobrých dvaceti metrů volala po gólu. Proti byl ale brankář Tempa, který předvedl bravůrní zákrok a konečky prstů jí vytáhl na roh. Ve 12. minutě jsme kapitulovali, kdy jsme nezachytili po naší levé straně pohlednou rychlou akci domácích. Domácí hráč dostal průnikovou přihrávku za naše obránce, kdy jsme následný centr do pokutového území nedokázali odvrátit a útočník Tempa pěknou hlavičkou rozvlnil síť naší branky. Nutno podotknout, že jsme si v pokutovém území počínali hodně nedůrazně. Po obdržené brance se hrál vyrovnaný zápas, i když domácí stále hrozili a v jednom případě nás zachránila tyč.Na přestávku se odcházelo za stavu 1:0, ale klukům nebylo moc co vyčítat, protože bojovali jako lvi. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny, kdy Tadeáše Siebera nahradil Honza Pleticha a Martina Franka vystřídal Filip Vaňourek. I druhý poloč se odehrával ve stejném duchu, jako ten první. Hrál se hodně fyzicky náročný fotbal. Ve 47. minutě v souboji o míč Olda Šiml nešťasně spadl na zem, zranil si pravé rameno a pozdějším vyšetřením se ukázalo to, čehož jsme se všichni obávali, a to zlomená klíční kost. Zraněného Oldu Šimla nahradil Sam Kacerovský. Třináct minut před koncem zápasu domácí udeřili podruhé. Po hloupé ztrátě míče a následném faulu na domácího hráče se kopal z naší levé strany  přímý volný kop, míč prolétl přes naše celé pokutové území, kde si ho našel na zadní tyči domácí hráč a se štěstím ho procedil do naší svatyně. Na střelu si Ondra Petr sáhl, stačil jí ale pouze ztlumit a míč doskákal za tyč. Kamenem úrazu byl opět náš nedůraz v pokutovém území. My jsme se však nevzdávali, a chtěli zápas ještě zdramatizovat. Proto jsme měnili sestavu ještě jednou, kdy v 60. minutě Martina Olacha vystřídal Matěj Novák a Venu Koláříka Fanda Gožo. V závěru jsme si vypracovali nadějné příležitosti, ale chyběl nám ve finální fázi větší důraz a kvalita v pokutovém území domácích. Ty si svojí aktivní hrou až do závěrečného hvizdu pohlídali vedení 2:0, a tak se z Prahy vracíme bez bodu a vstřeleného gólu. Víc než prohra nás ale mrzí zranění Oldy Šimla, kterému přejeme brzké uzdravení a návrat na fotbalové hřiště.

ŽK: 43´ Olach