FC Táborsko U19 - SK Petřín Plzeň U19 3:0 (2:0)

3. 10. 2023

Utkání v Táboře jsme nezačali vůbec dobře a už v 5. minutě inkasovali, po zbytečné chybě v obraně. Domácí hráli z dobře zajištěné obrany, nikam se nehnali a čekali na naše chyby, kdy jim hodně pomohl rychlý gól. Téměř po celý první pločas se hrál vyrovnaný fotbal, kdy jsme si postupem času vypracovali nadějné příležitosti k vyrovnání. Zvlášť naše dvě obrovské šance volali po gólu. V té první se ocitl v 19. minutě Václav Kolářík, ale jeho technickou střelu z prostoru penalty zázračně chytil domácí brankář na brankové čáře. V té druhé gólovce Sam Kacerovský zvolil místo razantního zakončení technickou střelu a tu mu dalším exceletním zákrokem opět zneškodnil táborský brankář. Za dvě neproměměné gólové příležitosti jsme byli potrestání ve 42. minutě, kdy se nám nepodařilo zachytit rychlý brejk domácích a bylo to 2:0. Místo, aby jsme zcela po zásluze minimálně vyrovnali, šlo se do kabin za pro nás nepříznivého dvoubrankového manka. Druhý poločas jsme začali náporem, v úvodních deseti minutách si vypracovali brankové příležitosti, ale asi nám nebylo gólově přáno. V té největší šanci míč poskakoval před opuštěnou brankou Táborska, ale naši hráči nedokázali míč dopravit do branky soupeře. Po úvodním desetiminutovém tlaku se hra opět vyrovnala, na naše kopačky se nalepila nervozita a hodně jsme kazili i jednoduché přihrávky. V 61. minutě Ondra Petr zneškodnil "tutovku" Táborska a držel tak naše naděje na bodový zisk. Ten nám deset minut před koncem uktání definitvně uzmul domácí borec po přísně nařízené penaltě. Střelu z penaltového puntíku Ondra Petr hezkým zákrokem ještě chytil, ale na vyražený míč jsme  nestačili správně zareagovat a pro dorážejícího hráče už nebyl problém míč dostat do naší branky. Z Táborska jsme si tedy neodvezli žádný bod, výsledky ostatních zápasů souteže nám taky moc nepomohly a my se tak propadli na šesté místo tabulky. Kdyby jsme proměnili brankové příležitosti z prvního dějství, mohl být výsledek zápasu pro nás určitě příznivější. Na kdyby se ale nehraje, hraje se na góly a to střílelo pouze domácí Táborsko.

ŽK: 52´ Salák, 83´ Kolářík