FC Táborsko U18 - SK Petřín Plzeň U18 1:6 (0:2)

17. 11. 2022

FC Táborsko U18 - SK Petřín Plzeň U18 1:6 (0:2) Lank 3, Kunsech, Šedivý, Šindelář

V Táborsku jsme odehráli, dá se říct, nejlepší zápas v podzimní části této sezóny. Od úvodu utkání jsme diktovali tempo hry,  aktivitou jsme zaskočili domácí a náš vysoký presing jim dělal velké problémy s rozehrávkou a výstavbou hry. Po zásluze jsme se ujali vedení, kdy hezký centr Matěje Nováka uklidil do táborské branky hlavičkou Dominik Lank. V polovině prvního poločasu jsme mohli naše vedení navýšit, ale dvakrát jsme trefili po hezkých akcích Dominika Lanka a Honzy Kunesche brankovou konstrukci domácí svatyně. Zaslouženou druhou branku jsme přidali domácím v poslední minutě prvního poločasu, kdy Honza Kunesch neúnavným presingem donutil k chybě brankáře Táborska, zachytil jeho rozehrávku a s klidem do odkryté branky skóroval. Druhý poločas začali domácí tlakem, ale naše obrana pracovala na výbornou a ve spolupráci s bezchybným Jardou Vytiskem jsme udrželi dvoubrankové vedení. Po hodině hry vystřídal s chutí hrajícího Honzu Kunesche Patrik Šedivý, který ihned po svém příchodu na hřiště při  svém prvním kontaktu s míčem po drzém průniku po pravé straně Aleše Trachty zvýšil na 0:3. Třetí branka domácí ochromila, nás uklidnila a během dalších deseti minut Dominik Lank svýma dvěma góly zkopmletoval svůj první zápasový hattrick za Petřín. V prvním případě využil v pokutovém území Táborska zpětné přihrávky Aleše Trachty a ve druhém proměnil samostatný únik, do kterého ho vyslal průikovou přihrávkou mezi obráce opět Aleš Trachta. V závěru utkání jsme s vidinou pětigólového vedení polevili a hned za to byli potrestáni snížující brankou Tábroska, kdy jsme zaspali ve středu hřiště. Definitivní tečku za vydařeným zápasem udělal Martin Šindelář, který pohotovou střelou z voleje uklidil neméně povedený  centr Lukáše Trojana. Podzimní část sézóny se po nepovedeném začátku dá hodnit jako vydařená, v žádném zápase jsme výrazně herně nepropadli, ale opakovaně jsme se trápili v koncovce - finální části, což nás stálo x bodů a lepší umístění v tabulce.

Branky: Lank 3, Kunesch, Šedivý, Šindelář

Asistence: Trachta 3, Novák, Trojan