FC Táborsko - SK Petřín Plzeň U19 3:2 (1:1)

2. 5. 2023

FC Táborsko - SK Petřín Plzeň U19  3:2 (1:1) Hájek, Trojan

Do zápasu s domácím Táborskem jsme nevstoupili dobře, bylo to z naší strany takové ospalé a nebýt výborného zákroku Ondry Petra z osmé minuty, mohli jsme prohrávat stejně rychle jako v minulém utkání se Žižkovem. Postupem času jsme hru vyrovnali a vypracovali si nadějné příležitoti ke vstřelení gólu, ale chyběla tomu větší přesnost. Po půlhodině hry jsme se dočkali gólové radosti. Dlouhý aut Michala Šmída do pokutového území Táborska zklepl Honza Flachs proti noze Josefu Hájkovi, který míč nechytatelnou "bombou" pod břevno, poslal do sítě táborské branky. Domácí obdržený gól vyhodil ze sedla, a my měli desetiminutovku, ve které jsme mohli a měli přdiat druhý gól. Jenže když se nám už podařilo překonat brankáře Táborska, míč se zastavil po střele Veny Rampy na tyči a z následné dorážky Filip Hofman těsně minul. A tak opět zafungovalo " nedáš, dostaneš", kdy domácí hráči po hezké a rychlé kombinaci středem hřiště dvě minuty před koncem prvního poločasu vyrovnali na 1:1.Druhý poločas přinesl vyrovnanou partii, hrál se rychlý a pohledný fotbal. V 59. minutě jsme se na hranici pokutového území dopustili zbytečného faulu,  následný exekutor přímého kopu podstřelil naší zeď a míč pod zdí prošel celým vápnem až na zadní tyč, kde ho do naší branky dotlačil hráč Táborska. V 78. minutě jsme nezachytili rychlý kontr Táborska a Ondra Petr musel předvést další brilantní zákrok, kterým držel naše naděje na jakýkoliv  bodový zisk. Když čtyři minuty před koncem základní hrací doby nasměroval Lukášovo Salákovo přesný centr do branky Táborska pohotově zakončující Lukáš Trojan zdálo se, že si  odvezeme cenný bod. Naše radost ale nevydržela dlouho, protože ani ne po dvou minutách si domácí vzali jednobrankové vedení zpět. Na naší pravé straně skoro až u autové čáry jsme nechali odcentrovat hráče Táborska, na jehož vysoký centr Ondra Petr nedosáhl, míč následně propadl k volnému domácímu hráči, který ho poslal do naší odkyrté branky. Na obdrženou branku jsme už nedokázali reagovat, domácí si jednobrankové vedení už pohlídali.

Branky: Hájek, Trojan

Asistence: Flachs, Salák

ŽK: 38´ Salák, 66´ Treml