FC Táborsko - SK Petřín Plzeň 1:4 (0:3)

23. 8. 2020

FC Táborsko - SK Petřín Plzeň  1:4 (0:3) Hönig 2, Salák, Šedivý

K prvnímu mistrovskému zápasu jsme po dlouhé koronavirové pauze cestovali do Tábora. Již samotná cesta tam, byla plná zážitků. Dvakrát oprava autobusu, předzápasová příprava na poli před Milevskem a příjezd na hřiště s téměř hodinovým zpožděním. Nakonec vše dopadlo dobře a kluci se po krátké rozcvičce vrhli na domácí. A začali jsme opravdu dobře. Neutekla ani první minuta zápasu a na domácího brankáře postupoval sám Lukáš Salák. Nezvolil však dobré zakončení a  s jeho střelou si gólman táboritů poradil. V páté minutě se šikovně probil do pokutového území Filip Hofman, evidentně byl faulován a sudí pískal pokutový kop. K němu se postavil tradiční exekutor Kuba Hönig a tvrdou ranou k tyči nedal domácímu brankáři sebemenší šanci. Náš vysoký pressing domácím nesvědčil a nám vytvářel slibné příležitosti k druhému skórování. Ve 23. minutě dobrým napadáním získal míč Lukáš Trojan, nebojácně si to namířil do pokutového území domácích, kde byl opět evidentně faulován a opět se pískala penalta. K té se znovu postavil Kuba Hönig a nezaváhal 0:2. Před exekucí pokutového kopu neudržel nervy na uzdě domácí borec, prohodil několik nevlídných slov směrem k rozhodčímu a šel se sprchovat. Vyloučení domácím spíše pomohlo, protože se semkli a začali zlobit. Nás to na chvíli vyhodilo ze sedla, domácí hru vyrovnali a několikrát zahrozili. Naše obrana včele s Ondrou Petrem byla však pevná a se vším si poradila na jedničku. Ve 43. minutě vystihl špatnou rozehrávku agilní Lukáš Trojan, míč posul na jmenovce Lukáše Saláka, který si míč navedl do pokutového území a tvrdou křížnou střelou na zadní tyč rozjásal naše početné fans potřetí. Poločasový výsledek 0:3 odpovídal dění na hřišti. O přestávce byli kluci nabádáni ke stejné aktivitě jako v prvním, bylo jim několikrát opakováno, že fotbal se hraje 90 minut a že stav 0:3 je nemůže uspokojit. Ve 46. minutě jsme střídali poprvé, kdy Oldu Šimla nahradil Adam Hrdlička. Vstup do druhého poločasu nám nevyšel, nedokázali jsme udržet míč, dělali hloupé chyby a v 55. minutě jsme  za svojí pasivitu byli potrestáni. Při rohovém kopu Táborska jsme si nepočínali důrazně, míč po několika hlavičkách v našem pokutovém území skončil na hlavě domácího borce, který nezaváhal a se štěstím snížil na rozdíl dvou branek. Snižující branka domácí tábority  povzbudila a najednou jich bylo plné hřiště. V 60. minutě jsme na hřiště poslali čerstvé síly, kdy Filipa Hofmana, nahradil Tadeáš Sieber, Lukáše Trojana Matěj Novák a Martina Franka vystřídal Patrik Šedivý. I přes provedené střídání se nám odpor domácích nedařilo zlomit, táborité působili na hřišti jak polití živou vodou. V 65. minutě předvedl zákrok zápasu Ondra Petr, který na brankové čáře reflexivním zákrokem zneškodnil tutovku Táborska. To se později ukázalo jako jeden ze zlomových okamžiků zápasu. V 71. minutě vyslal Kuba Hönig průnikovou přihrávkou do úniku Patrika Šedivého, který tváří v tvář s domácím brankářem nezaváhal a definitivně zlomil domácí Táborsko, které si zaslouží pochvalu za předvedený výkon ve druhém poločase, kdy ani za stavu 0:3 v deseti nesložili zbraně a nechtěli dát první mistrovské body zadarmo. V 76. minutě musel být střídán kapitán týmu Honza Pleticha, pro obnovené zranění kotníku. Nahradil ho navrátilce z akademie Viktorie  Plzeň, Honza Domanský. Ten však na trávníku  dlouho nepobyl, kdy si v 82. minutě  při odkopu míče bez zavinění soupeře přivodil nepříjemné zranění kolene, které si vyžádalo hospitalizaci v Plzeňské nemocnici. Tenhle smutný a nešťastný okamžik překazil radost z výhry a nejeden petříňák by vyměnil zisk tří bodů za uzdravení Honzy Domanského, kterému tímto přejeme brzké uzdravení a návrat na trávník.

Branky: Hönig 2, Salák, Šedivý

Asistence: Trojan, Hönig

ŽK: 18´ Šiml