FC Slovan Liberec - SK Petřín Plzeň U19 4:1 (0:1)

31. 5. 2023

FC Slovan Liberec - SK Petřín Plzeň U19  4:1 (0:1) Flachs

Utkání u vedoucího týmu soutěže, hraného na hlavním stadionu u Nisy jsme začali nebojácně a favoritovi jsme se ve všem vyrovnali, (pohybu, nasazení, fotbalovým dovednostem). Hrálo se nahoru dolů, hra měla spád  a dobré příležitosti ke vstřelení vedoucí branky si vypracovali oba týmy. Během prvních dvaceti minut to byl vyrovnaný mač. V první velké  šanci zápasu liberečtí hráči nastřelili ve 23. minutě  tyč a jednou se blýskl v naší brance pěkným zákrokem Ondra Petr. Jenže do vedení jsme šli my, kdy po sérii hlaviček v pokutovém území Liberce se míč dostal k Honzovi Flachsovi, který ho střelou z voleje napálil přímo k tyči. Zaskočení domácí, kteří byli velkým favoritem znervózněli, začali dělat chyby a hádat se s rozhodčím. Čtyři minuty před poločasovou přestávkou musel předvést své umění Ondra Petr, kdy v gólové šanci vychytal domácího borce. Druhý poločas jsme nezačali dobře a hned po minutě hry jsme mohli inkasovat vyrovnávací branku, jenže střela libereckého hráče orazítkovala tyč naší branky. Domácí utahovali šrouby, měli více ze hry, ale naše obrana fungovala na výbornou, Když už byli domácí nešťastný, vysvobodil je výrok hlavního rozhodčího. Míč směřující na Ondru Petra náš brankář chytil, ale po evidentním vražení libereckého hráče mu míč vypadl z rukou a když ho chtěl chytit po druhé, zavadil o téhož hráče tentokrát on a rozhodčí neváhal pískat pokutový kop. Pomezní ani trenér Liberce písknutý faul nechtěli komentovat, pouze řekli "to bylo přísné" Víc se k tomu nemá cenu vyjadřovat, penalta se kopala a domácí vyrovnali.  Pak se hra opět vyrovnala, nebyli jsme horším týmem a ve vzduchu bylo cítit překvapení. Obzvlášť když se v 81. minutě po hezké rychlé akci ocitl sám před domácím brankářem Tomáš Mikleš, který však nedokázal míč dopravit do liberecké branky. Otřepané pravidlo "nedáš, dostaneš" opět k naší smůle zafungovalo. Po chybě v obraně, kdy jsme chtěli nastalou situaci řešit fotbalově, se míč dostal k domácímu hráči, který ho pohotovou střelu s tečí našeho hráče doslova procedil do branky a poslal Liberec do vedení. V závěru utkání jsme chtěli vyválčit alespoň bod, který jsme si za předvedený výkon zasloužili, šli vzadu na tři obránce a vše vsadili na útok. Po standartní situaci, kdy byl v pokutovém území Liberce i náš brankář Ondra Petr, se odvrácený míč dostal na kopačky domácích, kteří podnikli rychlý brejk do otevřené obrany a definitivně pohřbili naše naděje na jakýkoliv bodový zisk (3:1). Jenže naděje umírají až závěrečným hvizdem rozhodčího, tak jsme se i přes nepříznivý vývoj snažili vykřesat malou jiskřičku, ale opět jsme byli potrestání v podobě čtvrtého gólu, po které rozhodčí utkání ukončil. Kluci předvedli velmi dobrý výkon, za který jim není skoro co vytknout a opravdu chybělo málo a domů jsme si mohli vést body. Místo toho jsme se dívali na oslavy domácích, který ziskem třech bodů vyhráli 2. českou ligu staršího dorostu a postupují do té nejvyšší.

Branky: Flachs