FC Slavia Karlovy Vary - SK Petřín Plzeň 0:4 (0:1)

26. 8. 2018

FC Slavia Karlovy Vary  -  SK Petřín Plzeň  0:4 (0:1)  Hönig 2, Kobes, Hrdina

Poslední přípravný zápas jsme sehráli v Karlových Varech, proti domácí Slavii, která hraje stejnou soutěž jako my, pouze skupinu B. Zápas jsme začali velmi dobře a od úvdních minut jsme si vytvořili převahu a domácí přehrávali. Dařila se nám kombinační hra, plná pohybu a kluci místy předváděli hodně kvalitní výkon. Prvního gólu jsme se dočkali až ve 20 minutě, ale byla to hodně povedená akce. Začalo to rychlým rozehráním míče naším brankářem Ondrou Petrem, který nahrál Honzovi Domanskému, ten z prvního doteku přihrál rozběhlému Filipovi Hofmanovi, který elegantní patičkou vyslal do sólového brejku Matyáše Kobese, ten využil své rychlosti, všem utekl a šikovně kolem brankáře zavěsil a připsal si ve svém prvním zápasu za SK gólovou trefu. My jsme nepolevili a nadále pokračovali v rychlé kombinační hře, která dělala domácím velké problémy. Jen díky naší špatné finální koncovce skončil poločas pouze jednobrankovým rozdílem. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně aktivně a brzy přidat druhý gól. To se nám podařilo a hned po třech minutách jsme přidali druhý gól. Filip Hofman se uvolnil na levé straně, odcentroval před branku Slavie, kde se jednomu z obránců domácích nepovedl odkop, míče se za hranicí velkého vápna zmocnil Kuba Hönig, jedním dotykem si připravil míč ke střele a dělovkou k tyči nedal brankáři domácích sebemenší šanci. V 53. minutě to už bylo 0:3, kdy se trefil David Hrdina. Filip Hofman zapresoval, donutil k chybě obránce Varů, který si neporozuměl s brankářem, špičkou  své kopačky míč posunil doprava, kde byl zcela osamocený David Hrdina, který nechytatelnou střelou do pravé "šibenice" karlovarské branky skóroval. Gólovou tečku za zápasem udělal v 62. minutě svým druhým gólem v zápasu Kuba Hönig, který si našel odražený balón po stříleném centru Matyáše Kobese, a nechytatelnou ranou z hranice vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Výsledek 0:4, ale hlavně předvedený výkon je velký příslilb do začínající sezóny. Až na pár individuálních chybiček jsme předvedli opravdu velmi kvalitní výkon, kdy jsme soupeře jasně přehráli. Odměnou byl pro kluky potlesk od rodičů, fanoušků a pochvala i od domácího trenéra, která se cení.

Branky: Hönig 2, Kobes, Hrdina

Asistence: Hofman 2, Kobes