FC Rokycany - SK Petřín Plzeň 2:13

10. 2. 2018

Přípravné utkání v Rokycanech jsme zvládli vítězně a domácí jasně přehráli 13:2. Soupeř s námi držel prvních dvacet minut krok, ale postupem času jsme se začali gólově prosazovat, mladé rokycanské fotbalisty přehrávat po fyzické, tak i kombinační stránce. Střelecký účet zápasu otevřeli Rokycany, a to v 7. minutě, kdy náš brankář otálel s rozehrávkou, o míč vzápětí přišel a nabídnuté šance domácí využili. My jsme se prosadili až ve 12. minutě, kdy po levé straně unikl obráncům Hofman, ty ho zastavili v pokutovém území pouze za cenu faulu a nařízený pokutový kop Vaňourek proměnil. Další gólové radosti jsme se dočkali ve 25. minutě, kdy Kolářík dorazil vyraženou střelu Franka. První třetina skončila stavem 2:1., kdy jsme v této části zápasu měli územní převahu, ale to bylo asi tak vše. Po hřišti jsme se  špatně pohybovali, chyběla tomu větší chuť do kombinace. Druhou třetinu jsme začali úplně v jiném tempu a soupeře začali přehrávat. Ve 32. minutě vstřel náš třetí gól  Hofman, který do branky domácích dorazil vyraženou střelu Vetengla. Soupeři jsme ve 34. minutě opět naší chybou při rozehrávce nabídli snížení na 3:2. Vedení o dva góly jsme si vzali zpět ve 42. minutě, kdy se po rohu prosadil Hrdina, který do branky domácích doslova dotlačil hlavičku Vaňourka. Minutu poté Vaňourek přihrál Koláříkovi do pravé strany a ten krásnou střelou nedal rokycanskému brankáři žádnou šanci. Ve 45. minutě proměnil sólový nájezd Hofman, kterého do úniku vyslal pěknou přihrávkou Hrdina. O dvě minuty později si v pokutovém území v blízkosti branky našel odražený míč Vaňourek a pohodlně skóroval. Další gólové radosti jsme se dočkali v 51. minutě, kdy si Šiml vyměnil s Olachem míč a prvně jmenovaný krásnou přízemní tvrdou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Gólovou tečku za druhou třetinu udělal Frank, kterého do sólového nájezdu vyslal přihrávkou, která měla "oči" Vetengl, kdy si Frank špičkou kopačky obhodil brankáře a svůj nájezd zakončil střelou do prázdné branky. Druhou třetinu jsme vyhráli 7:1 zcela po zásluze. Ve třetí třetině jsme přidali ještě 4 branky, kdy se v 65. minutě prosadil Hrdlička, který vystihl špatnou rozehrávku domácích a nabídnutou šanci s přehledem proměnil. O tři minuty později přidal stejný hráč další branku, kdy dorazil do svatyně domácích vyraženou střelu Olacha. V 70. minutě se pěknou střelou gólově prosadil Olach, kterému asistoval Hrdlička. Střelecký účet uzavřel v 77. minutě Šiml, který si v úniku dva na jednoho vyměnil šikovně míč s Hofmanem a po vyšachování obránce i s brankářem pohodlně zakončil do odkryté branky Rokycan. Kaňkou na povedeném přípravném zápase je svalové zranění Lhotáka, který rozšířil naší už dosti početnou marodku.

Branky: Hofman 2, Kolářík 2, Vaňourek 2, Hrdlička 2, Šiml 2, Hrdina, Olach,