FC Písek - SK Petřín Plzeň U19 2:0 (1:0)

13. 6. 2023

Do Písku jsme jeli uhájit desáté místo v tabulce a v posledním zápase dostali příležitost v základní sestavě všichni hráči ročníku 2004, kteří se tímto utkáním rozloučili s dorosteneckým fotbalem a přechází do mužů. Od začátku jsme byli lepší, vytvářeli si šance, ale bohužel nám tam nic nespadlo. V desáté minutě se po rohovém kopu ve velké šanci ocitl Aleš Trachta, ale míč netrefil tak jak chtěl. Pak v rozmezí 34 a 35 minuty Filip Hofman  ve dvou gólových příležitostech nedokázal míč usměrnit do Písecké branky, a tak přišel v závěru prvního poločasu  trest a hráči Písku z ojedinělé šance po našem nedorozumění v obraně šli do vedení. Druhý poločas byl co se našeho tlaku týká ještě větší a šance na vyrovnání ještě vyloženější, ale bohužel jsme napodobili petřínské mužské béčko a branku netrefili ani z těch nejvyloženějších příležitostí. Zakončení Sama Kacerovského jen těsně o pár centimetrů minulo levou tyč branky soupeře a když už jsme překonali brankáře míč směřující do branky po střele Martina Franka vykopl z brankové čáry obránce Písku. Vyrovnání viselo ve vzduchu, ale i soupeř se dostal do vyložené šance, kdy rychlým výpadem do naší otevřené obrany orazítkoval domácí hráč tyčku. Ze skoro posledního útoku, když už jsme hráli vabank a chtěli za každou cenu vyrovnat, jsme inkasovali podruhé. Tahle porážka však nezměnila nic na tom, že jsme nakonec udrželi pěkné desáté místo v tak nabité a těžké soutěži, což se dá brát jak obrovský úspěch. Za sebou jsme třeba nechali béčkové týmy ligových Pardubic, Mladé Boleslavy a Českých Budějovic !!!!. Za to patří velké poděkování všem klukům ročníku 2004 a 2005, kteří tuhle sezónu táhli společně za jeden provaz a ve dvou soutěžích (2. liga dorostu a česká divize dorostu) to společně dotáhli k úctyhodným 111 bodů. (4. místo v divizi a 10 místo v lize).