FC Písek - SK Petřín Plzeň 9:3 Brejcha, Vaňourek, Gožo

3. 9. 2017

K prvnímu ligovému utkání v sezóně jsme cestovali do Písku. Před úvodním hvizdem jsme byli plni očekávání, že by jsme mohli napravit loňskou prohru a domácím vše vrátit. První třetina se nám vcelku vydařila, kdy jsme domácím byli víc než vyrovnaným soupeřem. Sice jsme prohrávali od 4 minuty 1:0, rychle jsme však na tento nepříznivý vývoj dokázali zareagovat a v 9 minutě se prvnně radovali. Hofman se šikovně uvolnil na levé straně, zatáhl balon a poslal ho zptěnou přihrávkou před domácí branku, kde pohotově a pohodlně zakončil Brejcha. Hra byla vyrovnaná, kdy se útoky střídaly na obou stranách. V poslední minutě 1. třetiny jsme však vyrobili hloupou chybu, poslali domácí do golové šance, kterou jsme ještě "vyšperkovali" vlastním golem Šimla, kterému tento okamžik ale vyčítat nemůžeme, protože ve snaze gólu zabránit, míč nešťastně tečoval do vlastní brány. Po následném rozehrání rozhdočí ukončil první třetinu. Byl to tedy tzv. gól do šatny. Do druhé třetiny jsme vstoupili stejně odvážně a hra byla opět vyrovnaná. Ve 34 minutě však Nový zbytečně fauloval protihráče v místech téměř u rohového praporku a rozhodčí bez váhání ukázal na penaltu. Tu domácí s přehledem proměnili. Za tři minuty se situace opakovala, ale tentokrát jsme to byli my, kdo měl výhodu pokutového kopu. Pleticha však penaltu neproměnil a stav utkání se neměnil. S postupem času jsme se však ve druhé třetině ze hřiště pomalu vytráceli, kdy jsme přestali běhat, kombinovat, za což jsme byli potrestáni ve 47 minutě, kdy domácí po rychlém přečíslení vstřelili svou čtvrtou branku. Do konce druhé třetiny se skóre už neměnilo. Třetí třetina začala naší aktivitou, kdy v 61 minutě domácí obránce v obranném pásmu stáhl rukama k zemi našeho hráče Vaňourka a rozhodčí opět bez váhání nařídil pokutový kop, který sám faulovaný Vaňourek s přehledem proměnil a snížil na 4:2, což kluky a hostující fanoušky výrazně povzbudilo a každý věřil v obrat. To jsme však netušili, co nás v Písku během dalších 15 minut čeká. V tomto časovém období jsme inkasovali celkem "pětkrát"!!!!!, kdy jsme v 76 minutě prohrávali už  9:2 a schylovalo se k tomu, že si z Písku odvezeme nepopulární desítku. Horší na tom však je, že čtyři góly jsme domácím nabídli, jak to umíme jenom my na tzv. zlatém podnose, kdy to byly až neuvěřitelné chyby, na kterých měl velký podíl náš brankář Harant, který byl následně střídán a zápas dochytal Pleticha. V 85 minutě jsme už jenom upravili skóre na konečných 9:3, kdy se z přímého kopu pěknou střelou trefil Gožo. Příští týden nás čeká první domácí zápas v sezóně proti družstvu z Příbrami. Nebude to nic lehkého, ale doufám že kluci předvedou bojovnější a zarputilejší výkon a budeme se moci radovat z prvních bodů.

Góly:   Brejcha, Vaňourek, Gožo

Asistence:  Hofman

Sestava:                                 Harant (Pleticha)

Pleticha - Haas                  Sieber - Šiml

Nový - Vetengl      Žemlička - Gožo     Olach - Brejcha   Domanský - Hofman

Vaňourek - Frank

Výsledek zápasu v Písku vypadá hodně nepříznivě, ale v první polivině zápasu to bylo docela dobré a po první třetině jsme kluky ještě chválili, aby pokračovali tak jak prvních 30 minut. Ale od poloviny zápasu jsme se přestali soustředit bojovat běhat prostě dělat vše co k fotbalu patří. Bez těchto věcí, úkonů nelze fotbal hrát na žádné úrovni a pokud nepůjdeme v každém zápase každý na svoje maximum nebudeme se posouvat dál a budeme takovéhle zápasy prohrávat velkým rozdílem. Kluci jsou už ve věku kdy by měli začít takové chyby jaké jsme dělali v Písku odstraňovat nebo alespoň se snažit je minimalizovat a to se v sobotu bohužel nepovedlo. K tomu nás dokáže rozpálit doběla když někteří místo aby když střídají sledovali vývoj zápasu a pokyny si kopou vedle hřiště a je jim úplně jedno co se děje na hřišti. Chyby se ve fotbale stávají a kluci budou mít na ně ještě dlouho nárok, ale nám už tak nějak dochází trpělivost s tím když se někteří ani nesnaží o jejich odstranění. Hrajeme žákovskou ligu u nás nejvyšší soutěž, kterou kluci můžou u nás hrát a naprostou samozřejmostí by měli být věci jako je chuť do hry, bojovnost, maximální úsilí, soustředěnost, vůle po vítězství, snaha provádět dané pokyny, být vtažen na maximum do dění ikdyž zrovna střídám a chlavně chtít dokázat že právě já patřím na hřiště tak to jsou věci, které se nám pokaždé nedaří dodržovat.  Oba doufáme, že příští týden ikdyž bychom proháli tak budeme moct alespoň říct NECHALI JSME NA HŘIŠTI VŠECHNO DĚLALI JSME CO JSME MOHLI A NEMÁME SE ZA CO STYDĚT BOHUŽEL SOUPEŘ BYL LEPŠÍ.