FC Písek - SK Petřín Plzeň 0:2 (0:1)

5. 11. 2021

FC Písek - SK Petřín Plzeň  0:2 (0:1) Žemlička, Novák

K poslednímu podzimnímu mistrovskému zápasu jsme cestovali do Písku. Při zjištění, že se bude hrát na přírodní trávě atletického stadionu klukům zajiskřilo v očích, ale pouze do doby, než se po něm mohli při rozcvičení proběhnout s míčem u nohy. Kvalita povrchu nasvědčovala tomu, že se fotbalové krásy nejspíš nedočkáme.  A tyto prognózy se naplnily od prvního hvizdu rozhodčího do píšťalky. Hra byla z obou stran rozháraná, fotbalové dovednosti se vytratily a převyšovaly pouze ty běžecké a soubojové.  Kluci měli sice optickou převahu, ale rozvinout nějakou fotbalovou akci, přečíslit domácí obranu bylo opravdu obtížné. Nakonec jsme se branky přeci dočkali a byl to tzv. "šatňák". Ve 45. minutě Filip Hofman rozehrál přímý volný kop, v pokutovém území se k centrovanému míči dostal Radek Žemlička a hlavičkou rozvlnil síť písecké branky. Ihned po rozehrání rozhodčí ukončil první poločas. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, my jsme měli optickou převahu, ale fotbalových dovedností z obou stran bylo jako šafránu. V 53. minutě nám všem zatrnulo. Po dlouhém nákopu  domácích a nepředvídatelném odskoku míče, se kulatý nesmysl dostal za záda našich obránců, kam si naběhl domácí útočník a řítil se zcela sám na Ondru Petra. Ten však zachoval ledový klid a bravůrním zákrokem udržel naše jednobrankové vedení. Gólové pojistky jsme se dočkali až v 82. minutě, kdy se centrovaný míč po odrazu od domácího hráče dostal pod nohy Matěje Nováka, který si míč v pokutovém území jedním dotykem šikovně připravil a křížnou střelou zavěsil. Gól Matěje tak udělal tečku za podzimní částí mistrovské soutěže, ve které jsme získali 29 bodů, při skóre 61:26, obsadili 5. místo a můžeme se pyšnit druhým nejlepším útokem české ligy dorostu v naší skupině. Velké poděkování patří našim věrným fanouškům, za to jak nás během podzimní části  pod taktovku neúnavného bubeníka povzbuzovali ve venkovních i domácích zápasech.

Branky: Žemlička, Novák

Asistence: Hofman