FC MAS Táborsko - SK Petřín Plzeň 2:1

26. 3. 2018

FC MAS Táborsko  -  SK Petřín Plzeň   2:1  Olach

Po dlouhé zimní přestávce jsme k prvnímu jarnímu ligovému zápasu cestovali do  fotbalového areálu v Sezimově ústí, kde nás čekal soupeř FC MAS Táborsko. Vzájemné zápasy s tímto  týmem byly vždy vyrovnané,  rozhodovali v nich maličkosti, takže nás nečekalo nic jednoduchého. Prognózy se naplňovaly hned od úvodních minut utkání, kdy se hrál vyrovnaný mač, boj o každý kousek hřiště. Střelecký účet zápasu jsme jako v posledním vzájemném utkání otevřeli my. V 17. minutě se na levé straně uvolnil Hofman, jeho zpětnou střílenou přihrávku si v pokutovém území našel Olach, který halfvolejem, placírkou nedal brankáři Táborska žádnou šanci. Víc gólů v prvním dějství nepadlo, takže jsme na přestávku odcházeli s těsným vedením 1:0. Ve druhé třetině se obraz hry obou týmů nezměnil, takže se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Za zmínku stojí 39. minuta, kdy Hrdina pěknou střelou přes obránce orazítkoval pravou tyč táborské svatyně. V 56. minutě opět zazvonila konstrukce branky, ale tentokrát té naší. Stav 1:0 po druhé třetině odpovídal obrazu a stylu hry obou týmů. Závěrečná třetina se nesla ve stejném duchu, jako ty předchozí, kdy jsme ale přeci jenom začali mít optickou převahu. Lépe jsme kombinovali, ale chyběla nám lepší předfinální  fáze. V 74. minutě Gožo zahodil tutovku ke skórování, kdy mu k rozvlnění táborské sítě chybělo opravdu málo. O minutu později nám nepříliš jistý sudí nepochopitelně nepískl penaltu, kdy po jasném faulu v pokutovém území tento nedovolený zákrok vytáhl na hranici vápna a nařídil přímý kop,  který jsme dá se říct zazdili nepříliš povedenou rozehrávkou. V 76. minutě nás od obdržené branky zachránil výborným zákrokem brankář Martínek, který zlikvidoval sólový nájezd soupeře. Co se nepodařilo soupeři v 76. minutě, tak o minutu později už jsme bohužel kapitulovali. Náš velký, nepochopitelný nedůraz před brankou Táborsko využilo a srovnalo stav na 1:1. Nutno podotknout, že jsme míč mohli v několika případech z našeho obranného území odkopnout, ale dáváním si přednosti, nedůrazem jsme golovou radost soupeři doslova nabídli na zlatém podnosu. Obdržená branka nás ale nesrazila, kluci se snažili dál a když jsme se už dostali do velmi slibné šance a Hrdina mohl vedení vrátit na naše kopačky, zaúřadoval opět nepřesný rozhodčí. V gólové šanci byl Hrdina evidentně faulován, kdy k údivu všech přihlížejících (i trenéra Táborska) se pokutový kop nepískal. A tak udeřilo na druhé straně. V 90. minutě po naši chybné rozehrávce hráči Táborska předvedli rychlý brejk, který jsme vůbec nezachytili a útočník soupeře téměř z nulového úhlu prostřelil netakticky vyběhnutého Haranta a míč doslova doskákal po brankové čáře za tyč naší branky. Táborský kalich hořkosti jsme si tedy vypili až do dna, protože pár vteřin po rozehrávce rozhodčí ukončil pro nás nešťastný zápas. Omluva trenéra Táborska, za předvedený výkon - nevýkon rozhodčího, který po ukončení zápasu nepočkal ani na podání rukou od aktérů zápasu a ze hřiště utekl jak malý kluk,  hovoří sám za sebe.

Na závěr bych chtěl ale napsat, že nemůžeme porážku svádět jen na rozhodčího. Sami jsme svým nepříliš povedeným výkonem výraznou měrou přispěli k nepříznivému výsledku. Obzvlášť někteří kluci, kteří by měli tým táhnout předvedli na hřišti výkony, které jsou hluboce za očekáváním. V dalším zápase (čtvrtek 29.3.2018 16:30 hodin) nás nečeká vůbec nic lehkého, protože přivítáme na domácím hřišti jednoho z velkých favoritů soutěže, a to FC Viktorii Plzeň.

Branky: Olach

Asistence: Hofman

Sestava:                       Martínek - Harant