Jdi na obsah Jdi na menu

Český lev Union Beroun - SK Petřín Plzeň U18 3:0 (3:0)

22. 8. 2022

De Berouna jsme jeli s vědomím, že by chtělo po nepovedeném začátku soutěže bodovat nejlépe za tři body, ale z minulých vzájemných soubojů jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Vstup do zápasu se nám povedl, kdy jsme si hned ve druhé minutě vypacovali gólovou příležitost, jenže Matin Frank ani Lukáš Trojan při zakončení neměli štěstí a míč před odkrytou brankou netrefili. Opět zafungovala fotbalové přísloví "nedáš dostaneš", kdy jsme vzápětí z první střely inkasovali. Na hranici velkého vápna si naši zadáci dávali tak dlouho přednost, až se ke skákajícímu míči dostal domácí hráč a pěknou střelou překonal bezmocného Járu Vytiska. O šest minut později  bylo ještě hůř, kdy z druhé střely domácích na naší branku to bylo už 2:0. Opět jsme byli v obranné fázi nedůrazní, míč nechali nepochopitelně poskakovat před pokutovým územím, kdy se tři hráči spoléhali na to, že míč uhraje ten druhý a trestuhodně nechali hráče Berouna vystřelit. Bohužel na mokré umělce dostal míč rychlý skluz a zapadl těsně k tyči naší branky. Rychlé vedení domácích nás po našich dvou nepochopitelných chybách paralizoval, nedařilo se nám vůbec nic, kazli jsme jednoduché přihrávky a na malér bylo zaděláno. Náš zmar byl dokonán ve 23 minutě, kdy jsme inkasovali po třetí. Po rohovém kopu domácích se kluci na přední tyči nedomluvili, míč letící do předbrankového prostoru nechali prolětět mezi sebou, kde ho domácí hráč hlavou nadzvedl a překonal bezmocného Járu Vytiska. Branění ve stylu "ty hraj, mám tam jít já" odpovídal našemu momentálnímu rozpoložení. Po obdržené třetí brance jsme upadli ještě do větší skepse, kdy jsme se jen stěží dostávali do hry, míče nám uskakovali, nebyli jsme schopní si nahrát a kazili jedoduché věci. Naše útočné výpady končili před pokutovým územím Berouna. První poločas po velmi tristním výkonu skončil vedením domácích o tři branky a nutno říct, že zcela po zásluze. Po poločasové přestávce jsme změnili herní rozestavení a to nám pomohlo ke zlepšenému výkonu, ale bohužel bez gólového efektu. Dostávali jsme se snáze do nadějných příležitostí, ale naše koncovka a hra v pokutovém území Berouna  byla žalostná.  Domácí ke všemu tahali čas, chvílemi nebylo s čím hrát, protože najednou z hrací plochy zmizeli všechny náhradní míče. Posledních 20 minut bylo zcela v naší režii, domácí jsme zatlačili, ale ke vstřelení alepsoň čestného úspěchu to nevedlo. Za zmínku stojí alespoň dvě pozitivní věci. Kvalitní a bojovný  výkon Oldy Šimla, který se pomalu vrací po dlouhodobém zranění a výkon Martina Suchého (ročník 2007), který po svém příchodu na hřiště dal hře myšlenku a svým pojetím hry, aktivitou zastínil většinu hráčů U18. Příští týden nás na domácím trávníku čeká malé plzeňské derby s rivalem ze Senca, tak doufejme, že si do soutěže přípíšeme první tři body. Pokud ale předvedeme stejný výkon jako ten z prvního poločasu v Berouně, nemůžeme o úspěchu ani přemýšlet.

ŽK: 26´ Lank