Bohemians Praha 1905 - SK Petřín Plzeň 3:4

8. 4. 2018

Bohemians Praha 1905 - SK Petřín Plzeň  3:4

Ke druhému jarnímu mistrovskému zápasu jsme cestovali do Prahy, Hrdlořez, kde hraje své domácí zápasy tým Bohemians Praha 1905. Bohemka si v této sezóně vede velmi dobře, kdy jí patří třetí příčka. Čekal nás tedy těžký zápas a hlavně první mistrovský na přírodní trávě. Za slunečného počasí jsme do zápasu vstoupili velmi aktivně a už v 1. minutě rozvlnili síť bohemácké branky. Filip Hofman se uvolnil rychlou kličkou na levé straně, přihrál před branku osamocenému Martinovi Frankovi, ale k údivu všech se pískal ofsajd. Pokud byl, musel být velmi hraniční. V 5. minutě se už ale skóre měnilo, ale né k naší radosti. Matěj Harant špatnou rozehrávkou nabídl šanci soupeři, kdy si hráč bohemky navedl míč na střed hřiště a tvrdou střelou "gajdama" prostřelil našeho brankáře. Kluci se však nevzdávali a odměnou jim byl vyrovnávací gól v 8. minutě z kopačky Dana Křemenáka, kterému předcházela  průniková přihrávka středem hřiště od Davida Hrdiny. Ve 12. minutě jsme se z gólové radosti radovali po druhé, kdy Fanda Gožo přihrál volnému Venovi Koláříkovi, který chytře obstřelil brankáře klokanů. Domácí však přispěchali s rychlou odpovědí, kdy za pouhou minutu vyrovnali po nenápadné akci středem hřiště. Tento gól uzavřel střelecký účet první třetiny utkání. Úvodní dějství zápasu jsme zvládli skvěle, protože jsme se domácím vyrovnali ve všech fotbalových dovednostech. Kluci hráli obětavě, nebáli se kombinovat a hlavně nepropadli ani v osobních soubojích. Do druhé třetiny jsme vstoupili stejně aktivně a už po čtyřech minutách hry jsme mohli mít výhodu pokutového kopu. Filip Hofman si po pěkném zpracování namířil s míčem do pokutového území klokanů a když už vypadalo, že se dostane k zakončení, byl podle mě evidentně faulován. Píšťalka sudího však zůstala němá a ve hře se pokračovalo dál. Ve 43. minutě jsme se už však radovali. Po pravé straně všem klokanům unikl výborně hrající David Hrdina a přihrávkou která měla oči, před branku domácích naservíroval lahůdku Honzovi Domanskému, který do odkryté svatyně bohemáků neměl problém zavěsit. Kluci v této části zápasu domácí přehrávali a po zásluze vedli. Dvě minuty před koncem druhé třetiny klokani ale vyrovnali. Stav 3:3 po dvou třetinách byl pro všechny velké překvapení, před zápasem by jsme za tento výsledek byli rádi, ale vzhledem k průběhu a předvedené hře, mohl být pro nás ještě příznivější.  Poslední dějství přineslo vyrovnaný boj, kdy si oba soupeři nedali ani centimetr hřiště zadarmo. Z obou stran se hrál rychlý fotbal, který snesl nejpřísnější měřítko. Výkon našeho týmu pochválila nemalá část fanoušků klokanů. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, odšpuntoval v 86. minutě ohromnou radost všech fanoušků Petřína a hráčů samotných Fanda Gožo, který si naběhl na dobře zahraný přímý kop Adama Hrdličky a pohotově ho zakončil a podtrhl tím hodně kvalitní výkon celéh týmu. Od našeho gólu se čas začal táhnout a domácí dělali vše možné, aby  vyrovnali. Kluci s vidinou vítězství nad Bohemkou se ještě víc semkli a díky velké obětavosti zápas i přes nastavení 3 minut dotáhli do vítězného konce. Po závěrečném hvizdu byla na našich hráčích  vidět upřímná velká radost, se kterou se šli pyšně podělit s fanoušky, který je po celý zápas povzbuzovali.

Závěrem se sluší napsat, že tento výkon byl hoden prvoligového fotbalu, kdy kluci na hřišti nechali opravdu všechno, povzbuzovali se navzájem a ukázali, že umí přitlačit i v osobních soubojích.

Branky: Křemenák, Kolářík, Domanský, Gožo

Asistence: Hrdina 2, Hrdlička, Gožo