Aritma Praha - SK Petřín Plzeň 4:5 Vetengl 2,Vaňourek, Frank, Domanský

16. 9. 2017

K třetímu mistrovskému utkání jsme cestovali do Prahy, do pěkného sportovního areálu Aritmy. Po dvou prohrách jsme chtěli konečně bodovat, což nebyl lehký úkol, protože hráči Aritmy měli do dnešního zápasu plný počet bodů. Po úvodním hvizdu rozhodčího se kluci do domácích "zakousli" a byli to právě oni, kdo udílel tempo hry. Oproti předchozím zápasům hýřili pohybem, nasazením, nevypustili žádný souboj a byli za to v desáté minutě odměněny v podobě prvního gólu. Žemlička svým důrazem vybojoval uprostřed hřiště míč, přihrál ho Kleinovi, který ho prostrčil mezi obráncemi nabíhajícímu Domanskýmu, který s chladnou hlavou zakončil a odstartoval svůj dnešní vynykající výkon. Po vstřelené brance jsme pokračovali v aktivním pojetí hry a domácí vůbec nestíhali. V 15 minutě však domácí z ojedinelé šance vyrovnali. Do odraženého balonu se z 25 metrů opřel domácí obránce, míč před naším brankářem skočil a zapadl k pravé tyči naší branky. Vedení jsme si ale za dvě minuty vzali zpět, kdy se na levé straně šikovně uvolnil Hofman, nacentroval míč před branku, kde Vetengl pohotovým volejem rozvlnil síť domácí branky. I po vstřelení druhého gólu jsme pokračovali v naší aktivní hře a během dvou minut si vypracovali dvě slibné šance. Z třětího gólu jsme se nakonec radovali ve 21 minutě. Hofman dobrým presingem vybojoval míč, předložil ho před domácí branku, kde Vetengl míč pustil na volného Franka, který si v koncovce věděl rady a pod padajícím brankářem vstřelil náš třetí gól. Za dvě minuty ve 23 minutě se ale ke slovu dostali i domácí. Po nenápadné akci středem hřiště překonali našeho brankáře podruhé. Za dvě minuty bylo ještě hůř, kdy domácí využili chyby našeho brankáře, kterému se nepovedlo chytit vysoko nakopnutý míč, který následně zapadl do naší branky. Výsledek první třetiny však neodpovídal dění na hřišti, kdy jsme po celou dobu byli lepší, jenom jsme nedokázali proměnit vypracované šance. Do druhé třetiny jsme vstoupili ve stejném tempu a opravdu předváděli hezký fotbal plný pohybu a nasazení. Domácí se dvěma góly v závěru první třetiny také chytli a mohli jsme vidět vyrovnaný průběh té druhé. Tak zvaným gólem do šatny jsme si vzali  vedení v utkání  zpět. V 60 minutě Novák po rychlém útoku po pravé straně nahrál mezi obráncemi rozběhnutému Vaňourkovi, který svoji šanci mazácky zakončil a my se mohli radovat. Po rozehrání rozhodčí ukončil druhou třetinu. Po krátké pauze jsme naskočili do třetí třetiny a kluci věděli, že pokud chtějí dnes uspět a obrat domácí o tři body, musejí pokračovat ve stejném výkonu, nasazení, z předchozích dvou třetin. V 69 minutě jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Vetengl dobrým presingem vystihl špatnou rozehrávku domácích, míč si připravil ke střele a pod padajícím brankářem rozvlnil síť po páté. Do konce zápasu však zbývalo stále hodně času, takže na nějaké oslavy ze zisku tří bodů bylo ještě brzy. Obzvlášť když v 85 minutě domácí snížili na 4:5, po nádherné střele z přímého kopu. Domácí po vstřelené brance ožili a posledních pět minut bylo z naší strany hodně nervózních. Kluci se ale svojí bojovností a touhou po vítězství dočkali prvních třech bodů v sezóně a po závěrečném hvizdu rozhodčího byla v jejich očích vidět velká radost. Za svůj výkon byli odměněny i gratulací od rodičů domácích borců, což se jen tak nevidí.

Góly:   Vetengl 2, Vaňourek, Frank, Domanský

Asistence:  Hofman 2, Klein, Novák

Sestava:                       Harant - Martínek