ABC Braník Praha U19 - SK Petřín Plzeň U19 0:9 (0:3)

6. 2. 2024

ABC Braník Praha U19 - SK Petřín Plzeň U19 0:9 (0:3) Frank 3, Hofman 2, Kaňák Jakub, Olach, Brandner, Kulhánek

Druhý přípravný zápas jsme odehráli v Praze, proti U19 divizního ABC Bráník. Utkání jsme začali opatrně, ale postupem času jsme přebírali otěže klání do svých rukou a svým pohybem dělali domácím velké problémy. Prvního gólu jsme se dočkali až ve 13. minutě, kdy se v pokutovém území elegantně uvolnil Filip Hofman, zpětnou přihrávkou našel před brankou volného Martina Franka, který pohotově, střelou z první rozvlnil síť Bráníku poprvé. Nadále jsme kontrolovali hru, domácí skoro do ničeho nepouštěli a byla jen otázka času, kdy přidáme druhou branku. Té jsme se dočkali ve 26. minutě, kdy Matěj Brandner v prostoru penalty přiťukl míč do pohybu Filipovi Hofmanovi, který pohotovou střelou zvýšil na 0:2. Dvě minuty poté jsme vedli už o tři branky, kdy Filip Hofman přesnou přihrávkou našel v tandemu nabíhajícího Kubu Kaňáka, který si navedl míč do pokutového území a tvrdou střelou skóroval. Pak jsme si vypracovali další dobré příležitosti ke vstřelní gólu, ale bohužel jsme byli nepřesní v předfinální části. Po půl hodině hry musel z ojedinělé šance Bráníku předvést své umění Ondra Petr, kdy reflexivně vyrazil nepříjemné zakončení domácího hráče. Dvě minuty před poločasovou přestávkou zahrozili domácí hráči ještě jednou, ale ve velké šanci nastřelili pouze konstrukci naší branky. V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem, aktivitou, pohybem a kombinančním fotbalem jsme hráčům Bráníku dělali velké problémy a být přesnější v přefinální fázi a v zakončení, mohl být rozdíl ve skóre větší. Druhý poločas jsme začali o poznání lépe než ten první a hned po pěti minutách hry  šli do čtyřbrankového vedení. Štěpán Fikrle vystihl špatnou rozehrávku domácích, získaný míč posunul do strany na volného Martina Olacha, který rychlou přihrávkou za obranu našel v pokutovém území Martina Franka, který střelou z "jedničky" zamířil přesně. Za necelých pět minut to bylo 0:5, kdy Martin Olach svým aktivním pohybem vystihl další rozehrávku hráčů Bráníku, a sám zisk míče přetavil v pátý gól. Za dvě minuty jsme domácím uštědřili "tenisového kanára" , kdy Matěj Hodan nadýchaným centrem z naší levé strany našel hlavu Matěje Brandnera, který ač tísněn uklidil hezkou hlavičkou míč do branky soupeře.  V tu chvíli jsme na hřišti dominovali, byli jsme lepší ve všech atributech fotbalu a Ondrovi Petrovi v naší brance musela být zima. Deset minut před koncem jsme předvedli opět poheldnou akci, kdy Šimon Fikrle našel volného Filipa Hofmana, který si pohrál z domácí obranou a zvýšil na 0:7. O tři minuty déle opět Šimon Fikrle průnikovou přihrávkou našel rozběhnutého Martina Franka, který si navedl míč k pokutovému území Braníku a přízemní střelou na zadní tyč skóroval. Střelecký účet utkání uzavřel Martin Kulhánek, který zachytil špatnou rozehrávku domácích a po hezké individuální akci středem hřiště neméně hezkou střelou vymetl horní roh branické branky.

Branky: Frank 3, Hofman 2, Kaňák Jakub, Olach, Brandner, Kulhánek

Asistence: Hofman 2, Fikrle Šimon 2, Brandner, Olach, Hodan