ABC Braník Praha - SK Petřín Plzeň 2:4 (1:2)

13. 11. 2018

ABC Braník Praha - SK Petřín Plzeň 2:4 (1:2)  Kolářík, Hofman, Gožo

Poslední zápas podzimní části sezóny jsme odehráli na hřišti ABC Braník, který byl před zápasem na čtvrtém místě a jeho postavení v tabulce odpovídalo i stylu hry, se kterou na nás domácí vyrukovali. Hned od úvodních minut nás zatlačili, kdy se na hřišti lépe pohybovali, byli důrazní a chvílemi nás přehrávali. Po zásluze se tak dostali do vedení, kdy v 7. minutě útočník Braníku po rychlém brejku proměnil svůj sólový nájezd na Ondru Petra. Hned minutu poté Radek Žemlička hasil nadějný útok domácích jen za cenu žluté karty. Tento okamžik nás probral a postupně jsme začali hru vyrovnávat. Naše první vážnější ohrožení domácí branky jsme se dočkali až ve 24. minutě, kdy po pěkné kombinaci Vena Kolářík nastřelil břevno. O dvě minuty později už ale bylo veseleji. Fanda Gožo načasovanou přihrávkou vyslal do steče Filipa Hofmana, který se svým rychlým půnikem dostal až do pokutového území, kde povedenou střelou na zadní tyč přehodil vyběhnutého brankáře domácích. Obrat v zápase jsme dokonali ve 31. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Filip Hofman a následný pokutový kop s přehledem proměnil Fanda Gožo nechytatelnou střelou k levé tyči. Výsledkem 1:2 skončil první poločas, ve kterém jsme mohli vidět vyrovnaný mač, kdy oba týmy předváděli důrazný fotbal s velkým nasazením. Do druhého dějství jsme provedli dvě změny v sestavě, kdy Fandu Goža nahradil Kuba Hönig a Martina Olacha vystřídal Filip Vaňourek. Druhý poločas začali aktivně opět domácí a odměnou jim byl vyrovnávací gól ve 40. minutě. Na levé straně se nám nepodařilo zachytit rychý brejk, kdy následnou dlouhou křížnou přihrávku útočník domácích chladnokrevně zakončil, i když podle fanoušků stojících na úrovni našeho posledního hráče se jednalo údajně o postavení mimo hru. My jsme se však sporným momentem nenechali rozhodit a minutu poté jsme odpověděli tím nejlepším způsobem, jak jen to jde.  Dlouhý míč do vápna domácích zklepl Filip Hofman pro Venu Koláříka, který pěknou střelou překonal brankáře Braníku.Ve 48. minutě šel vystužit naše obranné řady Honza Pleticha, kdy nahradil Tadeáše Siebera. Domácí se snažili vyrovnat, zatlačili nás, ale my jsme díky bojovnosti a nasazení odolávali. V 55. minutě vystřídal Martina Franka Dan Křemenák a v 58. minutě Filipa Hofmana nahradil Matěj Novák. Klid na naše kopačky přinesl v 63. minutě Vena Kolářík, který zakončil přesný centr Matěje Nováka, kterému však předcházel vyhraný důrazný souboj Adama Hrdličky na polovině hřiště a jeho následná průniková přihrávka na Matěje Nováka. Poslední střídání proběhlo v 67. minutě, kdy dvougólového Venu Koláříka vystřídal Ondra Nový. Skóre se už neměnilo, takže jsme si z hřiště čtvrtého týmu odvezli výhru 2:4, tři divizní body a průběžné vedení v soutěži.

Po odehrání nedělního zápasu Tempa, které porazilo doma Aritmu 2:0 jsme klesli na druhou příčku české divize žáků s dvoubodovou ztrátou na Tempo. I to je však výsledek nad očekávání, který nás bude v zimní přestávce hřát a bude nás motivovat do jarní části sezony. Klukům patří za předvedené výkony a celkové umístění poděkování a víc si určitě řekneme na dokopné, která proběhne 24.11.2018 na bowlingu v Lucerně.

Branky:  Kolářík 2, Hofman, Gožo

Asistence:  Hofman, Novák, Gožo

ŽK:  8´ Žemlička