1. FK Příbram - SK Petřín Plzeň 2:2

23. 4. 2018

1. FK Příbram - SK Petřín Plzeň  2:2  (Frank, Kolářík)

Za letního počasí jsme v neděli odpoledne cestovali do města horníků Příbrami odehrát 16. ligové kolo, kde nás hostil třetí tým v tabulce soutěže. Čekal nás hodně náročný zápas i díky hodně slunečnému počasí, které se spíše hodí na pláž k moři. Kluci nastoupili s odhodláním napravit nepříznivý výsledek z minulého kola proti Viktorce Plzeň. Od úvodních minut se hrál vyrovnaný zápas, kdy jsme místy měli optickou herní převahu. Kluci soupeře včas dostupovali, byli aktivní a domácím nenechali ani centimetr zeleného pažitu zadarmo. I přes velmi teplé počasí se hrál z obou stran rychlý fotbal s velkým nasazením. Za aktivní hru jsme byli po zásluze odměněni v podobě vedoucího gólu a  byla to opravdu velká fotbalová paráda. Honza Pleticha zklepnul míč proti noze Martinovi Frankovi, který z dobrých 20 metrů z prvního doteku zakroucenou střelou vymetl pravou šibenici příbramské branky. Vstřelený gól nás povzbudil a my pokračovali v bojovném výkonu. První třetinu zápasu jsme tedy vyhráli 0:1 a zcela po zásluze. Ve druhé třetině jsme nenavázali na náš povedený výkon z té první a místy se dostávali pod velký tlak domácích. Ve 48. minutě rozhodčí proti nám pískl hodně přísnou penaltu, kdy zvuk píšťalky zazněl až po hlasitém upozornění domácích. Pokutový kop domácí však neproměnili, kdy se pěkným zákrokem blýskl náš brankář Matěj Harant. O tři minuty později jsme však už kapitulovali. Středem hřiště si to skoro od vlastní brány namířil k naší svatyni hráč Příbrami a bohužel ho nikdo nedokázal zastavit a bylo vyrovnáno 1:1. Tímto výsledkem skončila druhá třetina a za tento průběžný výsledek jsme mohli být rádi, kdy nás několikrát podržel Matěj Harant. Ve třetí třetině se čekal opět vyrovnaný boj a bylo tomu tak. Osm minut po začátku třetí třetiny jsme si nepočínali v obraně důsledně a špatným odkopem nabídli domácím velku šanci, kterou dokázali využít. Kluci i za nepříznivého stavu nesložili zbraně a dál předváděli bojovný výkon s velkým nasazením. V 89. minutě propukla na stadionu u Litávky velká radost Petřínských. Olda Šiml šel důrazně do souboje s domácím obráncem, který odkopem v nouzi nastřelil svého kolegu v obraně, od něhož se následně odrazil míč před odkrytou příbramskou branku, kde si ho našel Vena Kolářík a v nabídnuté šanci nezaváhal. Svým zásahem rozjásal velmi početnou ekipu petřínských fanoušků a spoluhráčů. Tento stav už vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího a konečný stav 2:2 všechny nepříbramské potěšil.

Branky:  Frank, Kolářík

Asistence:  Pleticha, Šiml